Stanowisko AKO w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko AKO w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Akademickie Kluby Obywatelskie ogłosiły swoje stanowisko w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego. "Nie można zdobyć zaufania łamiąc własne wcześniejsze obietnice wyborcze" - czytamy w oświadczeniu.
  Oto pełna treść stanowiska Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego:

  "Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Łodzi z uwagą przeanalizowały propozycje wszystkich ugrupowań politycznych, które ubiegają się o poparcie polskich wyborców.

  Członkowie AKO uznają, że nadrzędnymi formami organizującymi polskie życie społeczne winny być: rodzina – oparta na trwałym związku kobiety i mężczyzny, naród – pielęgnujący własną kulturę, oraz państwo – suwerenny podmiot na arenie międzynarodowej. Celem Unii Europejskiej zaś ma być budowanie solidarnej współpracy dla dobra wszystkich państw członkowskich.

  Oceniamy nie tylko deklaracje głoszone przed zbliżającymi się wyborami, ale przede wszystkim dotychczasowe działania poszczególnych ugrupowań, a zwłaszcza ich postawy wobec inicjatyw obywatelskich Polaków. Nie można mówić o demokracji ani budować dobra wspólnego depcząc te inicjatywy. Nie można też zdobyć zaufania łamiąc własne wcześniejsze obietnice wyborcze.

  Zobacz też: Akademickie Kluby Obywatelskie o gender [OŚWIADCZENIE]

  Pamiętamy także wskazania św. Jana Pawła II, któremu droga była zarówno Polska jak i wspólna Europa.

  Apelujemy o czynny udział w wyborach i głosowanie na takich przedstawicieli, którzy będą godnie reprezentowali naszą Ojczyznę i potrafili skutecznie zabiegać o jej dobro.

  Najbliższy naszej idei budowania nowoczesnego polskiego patriotyzmu oraz naszemu systemowi wartości jest program Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie to w przeszłości pozostawało wierne swym deklaracjom, ma duże szanse wyborcze oraz znaczny potencjał działania dla dobra Polski. Dlatego udzielamy mu poparcia w nadchodzących wyborach.

  prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak – przewodniczący AKO Poznań
  prof. dr hab. Ryszard Kantor – przewodniczący AKO Kraków
  prof. dr hab. inż. Artur Hugo Świergiel – przewodniczący AKO Warszawa
  prof. dr hab. Michał Seweryński – przewodniczący AKO Łódź
  "

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mhm

   Kamil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zdziwiłbym się innego oświadczenia :P Co w sumie nie zmienia faktu, że i moje poparcie mają. Zainteresowani powinni sprawdzić pełen program: http://wybierzpis.org.pl/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przykro

   andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Panie profesorze M. rozum jest darem bożym z którego należy odpowiednio korzystać, a nie pokusą, czy słabością którą należy przezwyciężyć.

   Mówi się czasami, że komuś uderzyła woda sodowa do głowy....rozwiń całość

   Panie profesorze M. rozum jest darem bożym z którego należy odpowiednio korzystać, a nie pokusą, czy słabością którą należy przezwyciężyć.

   Mówi się czasami, że komuś uderzyła woda sodowa do głowy. W przypadku niektórych "gorliwych" katolików trzeba by powiedzieć, że woda święcona uderzyła do głowy i zastąpiła roztropność, pokorę, przyzwoitość i wiele innych rzadkich cnót.

   Wielki Post już minął, ale zawsze jest pora na zrobienie szczerego rachunku sumienia. Szczerego - inny nie ma sensu.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PS

   andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   PS. "Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Łodzi z uwagą przeanalizowały propozycje wszystkich ugrupowań politycznych, które ubiegają...rozwiń całość

   PS. "Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Łodzi z uwagą przeanalizowały propozycje wszystkich ugrupowań politycznych, które ubiegają się o poparcie polskich wyborców."

   Ciekawe co znaczy: kluby z uwagą przeanalizowały..., (przez pierwsze 2 lata nie odbyło się w poznańskim AKO żadne spotkanie poświęcone debacie na jakikolwiek temat - później prawdopodobnie też nie). Ile osób i w jakiej formie analizowały?

   Naprawdę "wszystkich ugrupowań politycznych..."? Naprawdę mamy w to uwierzyć, czy jest to zwyczajne, katolickie kłamstwo takie jak kłamstwo bronionego przez AKO profesora Biniendy?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spokojnie! Wódz czuwa!

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Komitet centralny PIS-u wydał komunikat do ludu. W tym czasie Wódz pilnie strzeże Polski analizując budowę wałów przeciwpowodziowych. Czuję się uspokojony, wód czuwa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AKO

   Piotrek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Śmieszna organizacja, przypomina, że jeszcze istnieje. Najlepiej jak niejakiemu Antoniemu przyznawali medal, do dziś pękam ze śmiechu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sami znani

   stódent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   nałukowcy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WYBORY

   EMERYT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   NAJGORSZY KANDYDAT Pis.TO krentacz R CZARNECKI ZDRADZIL Sp.PREMIERA LEPPERA PRZED SWITEM I WCHODZI WTYLEK KARTEFELKOWI.R CZARNECKI CZY TO PRAWDA ZE LATACH 90 ZADAWALES SIE ZE SWOIM SYNEM...rozwiń całość

   NAJGORSZY KANDYDAT Pis.TO krentacz R CZARNECKI ZDRADZIL Sp.PREMIERA LEPPERA PRZED SWITEM I WCHODZI WTYLEK KARTEFELKOWI.R CZARNECKI CZY TO PRAWDA ZE LATACH 90 ZADAWALES SIE ZE SWOIM SYNEM Z,,FASZYSTAMI POLSKIMI I NIEMIECKIMI I DLATEGO BYLES PRZESLUCHIWANY PEZ POLICJE BERLINSKA W2004 ROKU. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiadomo z kim !

   inż. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   nie musieli pisać i się wysilać bo wiadomo z kim im jest "po drodze" ....obłudni "naukowcy" ,którzy działają pod przykrywką AKO na rzecz politycznych cyników...wstyd przynoszą uczelniom !!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama