Leszno: Wyłudzali pieniądze od randkowiczów

  Leszno: Wyłudzali pieniądze od randkowiczów

  DAN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nietypowy sposób na zarabianie pieniędzy znalazła sobie para mieszkająca w Lesznie. Wykorzystując łatwowierność osób szukających swojej drugiej połówki poprzez ogłoszenia matrymonialne, wyłudzali od nich pieniądze. Do tej pory leszczyńska policja otrzymała dwa takie zgłoszenia, ale bardzo prawdopodobne, że ofiarami oszustów padło dużo więcej mieszkańców nie tylko z Leszna, ale także z miejscowości całego regionu.
  23 - letnia dziewczyna i jej 25 - letni partner szukali danych swoich ofiar w ogłoszeniach, które były odczytywane podczas audycji randkowych w jednej z rozgłośni radiowych. Wykorzystywali podane numery telefonów komórkowych i kontaktowali się z ich właścicielami.

  - Jeden z pokrzywdzonych wyjaśnił, że w taki sposób poznał osobę o imieniu Vanessa. W trakcie prowadzonej korespondencji sms-owej umówili się na spotkanie. Miało do niego dojść w miejscowości Wilkowice - mówi Piotr Rosiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

  Przed spotkaniem mężczyzna został poproszony przez Vanessę, by odebrał z Leszna paczkę, za którą miał zapłacić 180 złotych. Przesyłkę miał dostarczyć na randkę i wtedy odzyskać pieniądze. Dziewczyna nie pojawiła się jednak w umówionym miejscu. Leszczynianin podejrzewał już, że został oszukany i otworzył paczkę. Były w niej dwie pary używanych i dość znoszonych spodni.

  W podobny sposób oszukany został drugi z randkowiczów ogłaszających się w audycji. Vanessa wyciągnęła od niego kwotę 320 złotych. Tym razem poszkodowany w pakunku znalazł dwa kawałki drewna.

  - Kryminalni ustalili, że wspomnianą Vanessą jest 25 - letni mieszkaniec Leszna, który w taki sposób postanowił zdobywać środki na swoje utrzymanie. Pomagała mu w tym jego dziewczyna - mówi Rosiński.

  Oboje mogą za to trafić do więzienia nawet na osiem lat. Śledczy nie wykluczają, że para oszukała więcej osób. Przestępczy proceder prowadzili od października. Podawali się nie tylko za Vanessę, ale także za Karolinę.

  Policjanci proszą o kontakt ofiary naciągaczy. W tej sprawie zgłaszać można się do wydziału dochodzeniowo - śledczego komendy przy ul. Korcza 3.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo