Cztery gole Ewy Pajor. Piłkarki Medyka POLOmarket Konin rozgromiły rywalki z AZS Wrocław aż 9:1

W akcji Ewa Pajor
W akcji Ewa Pajor Kamil Strajch
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin kontynuują zwycięską serię w rozgrywkach ekstraligi. W sobotę mistrzynie Polski aż 9:1 wygrały przed własną widownią na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego z AZS Wrocław. To już 15. zwycięstwo koninianek w tym sezonie. Komplet punktów na koniec rywalizacji staje się coraz bardziej realny.

Mecz czołowych kobiecych zespołów naszego kraju, które 11. czerwca zmierzą się w Ostródzie w finale Pucharu Polski, był popisem koninianek. Mistrzynie Polski zagrały koncertowo, nie dając rywalkom żadnych szans. Wrocławianki tylko przez 25 minut dotrzymywały kroku świetnie dysponowanym podopiecznym trenera Romana Jaszczaka. W tym okresie koninianki zmarnowały cztery bardzo dobre okazje do zdobycia bramek, natomiast akademiczki dwie. W obu sytuacjach stworzonych przez wrocławianki doskonałymi interwencjami popisała się bramkarka Medyka Anna Szymańska.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte między 25. a 27. minutą, kiedy dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Ewa Pajor.
– Takie dwa szybkie ciosy całkowicie załamały drużynę z Wrocławia – powiedział Mirosław Kałużny, kierownik drużyny Medyka POLOmarket.

Koninianki bynajmniej nie zamierzały na zdobyciu dwóch goli poprzestać i już do przerwy prowadziły 5:0. Najlepsza zawodniczka 2013 roku w Europie do lat 17 Ewa Pajor jeszcze w pierwszej połowie skompletowała hat tricka, swojego trzeciego gola zdobywając pięknym strzałem głową, a w całym meczu czterokrotnie zmuszała do kapitulacji bramkarkę przeciwniczek.

Najładniejszego gola zdobyła dziewięć minut przed końcem Natalia Pakulska, która ustaliła rezultat spotkania strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Bezradne wrocławianki stać było tylko na honorowe trafienie za sprawą Aleksandry Jaworek przy wyniku 6:0.

– W naszej drużynie nie było słabych punktów. Cały zespól rozegrał świetne zawody. To był koncert gry godny mistrzyń Polski – ocenił Mirosław Kałużny.

Medyk POLOmarket Konin – AZS Wrocław 9:1 (5:0)
Bramki:
1:0 Ewa Pajor (25), 2:0 Pajor (27), 3:0 Patrycja Balcerzak (33), 4:0 Aleksandra Sikora (39), 5:0 Pajor (41), 6:0 Pajor (63), 6:1 Aleksandra Jaworek (69), 7:1 Ewelina Kamczyk (71), 8:1 Paulina Zawiślak (77), 9:1 Natalia Pakulska (81)

Medyk POLOmarket: Szymańska – Szewczuk, Sławczewa (46. Zawiślak), Grzywińska, Matysik – Balcerzak, Pakulska, Kamczyk (90. Sobolewska), Pajor, Sikora – Gawrońska.