Jubileuszowe koncerty dla aferzystów

  Jubileuszowe koncerty dla aferzystów

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Gramy rocka, dźwięki alternatywne, klubowe, post rock, acid jazz, etno, hip hop, trip hop i wszystko, co niekomercyjne. Jesteśmy odpowiedzią na zuniformizowaną pop-kulturę - mówią o sobie twórcy Studenckiego Radia Politechniki Poznańskiej "Afera". Mijające dwie dekady działalności uczczą zatem przy dźwiękach adekwatnych do tego credo.
  Polski Robert Plant: Marek Piekarczyk zaśpiewa Aferze razem z TSA

  Polski Robert Plant: Marek Piekarczyk zaśpiewa Aferze razem z TSA ©Marek Zakrzewski

  Sobotni koncert powinien połączyć gusta dawnych i obecnych miłośników studenckiej rozgłośni. Połowę składu wykonawców stanowią debiutanci - nie tylko dla poznańskich młodych kapel Afera była zawsze pierwszym radiowym przystankiem, w którym mogły one liczyć na prezentację. Tak będzie i tym razem w wersji na żywo.

  The Wifebeaterz zaproponują energetyczny, nowoczesny metal wspomagany samplami, Half Past Moment odnajdą się w klimatach z pogranicza jazzu, progresywnego rocka, folku i trip hopu, a Hellow Dog zaprosi nas do neurotycznego tańca, mieszając rockowe dźwięki z tanecznym feelingiem.

  Gwiazdami imprezy będą jednak trzy kolejne zespoły, tym razem już z wewnętrznego (czyli polskiego), ale jednak importu.
  Górale z Akurat zdobyli największą popularność przed kilku laty, idąc śladem Kultu, ale nieco bardziej tanecznym krokiem, często w rytm ska i reggae. Obecnie promują nowy album "Człowiek" - pierwszy, na którym wokalistą nie jest już Tomasz Kłaptocz, ale dotychczasowy gitarzysta Piotr Wróbel. Czesław Śpiewa to obok Maleń-czuka jeden z najczęstszych gości poznańskich klubów, a już na pewno najwszechstronniejszy - widzieliśmy go bowiem także w roli tancerza w spektaklu Iwony Pasińskiej, a także jako interpretatora piosenek Brela podczas inauguracyjnego koncertu tegorocznej Malty. Na koniec TSA - najbardziej stylowi polscy przedstawiciele hard rocka z reinkarnacją Roberta Planta w osobie Marka Piekarczyka.

  Jubileusz Afery będzie miał także drugą, o wiele bardziej uporządkowaną formułę, w której znajdzie się z pewnością miejsce na podziękowanie opiekunom z Politechniki Poznańskiej. W niedzielę aferzyści zaproszą ich (i co bardziej statecznych słuchaczy) na koncert poznańskiego zespołu wokalnego Affabre Concinui. W Scenie Na Piętrze zaprezentuje on repertuar, w którym przeboje muzyki rozrywkowej (Elvis Presley, Freddie Mercury, The Beatles), przeplatać się będą z jazzowymi standardami (Glen Miller, Henry Mancini, Leonard Bernstein) i klasyką polskiej piosenki (Jerzy Petersburski, Henryk Wars).

  20. urodziny Radia Afera
  TSA, Czesław Śpiewa, Akurat,
  Wifebeaterz, Half Past
  Moment, Hellow Dog
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  sobota 11.12., godzina 18
  bilety: 60 zł

  Affabre Concinui
  Scena na Piętrze (ul. Masztalarska 8)
  niedziela 12.12., godzina 19
  bilety: 30 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo