Komu Koziołki, czyli finałowy akcent Ale Kino!

  Komu Koziołki, czyli finałowy akcent Ale Kino!

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kto nie dał rady wpaść na najbardziej znany poznański festiwal filmowy "w tygodniu" ten może nadrobić to w weekend. 28. edycja Ale Kino! potrwa do najbliższej niedzieli.
  Paweł Małaszyński w "Skrzydlatych świniach" Anny Kazejak

  Paweł Małaszyński w "Skrzydlatych świniach" Anny Kazejak ©ITI

  W piątek rano rodzice mogą zabrać swoje dzieci na przedpołudniowe pokazy dla najmłodszych do Multikina 51. O godzinie 10 zostaną wyświetlone "Dzieci z Diyarbakir", "Powrót krokodyli", "Patyk" i "Sekret Noemi", a o 12.30 "Indianin", "1981", "Skellig" oraz film Macieja Szczerbowskiego "Higglety Pigglety Pop!". Po seansie będzie okazja do spotkania się z tym pochodzącym z Poznania, lecz zamieszkałym w Kanadzie reżyserem, który trzy lata temu otarł się o Oscara. Jego "Madame Tutli - Putli" była nominowana w kategorii "Najlepszy animowany film krótkometrażowy".


  Po południu starsi widzowie mają okazję zobaczyć nieco poważniejsze produkcje. Wszystkie seanse będą wyświetlane w Multikinie Stary Browar. I tak o godzinie 17 odbędą się pokazy "Przytul mnie", "Mojego samobójstwa" i "Kto chce zabić Jessi", natomiast o 19.30 zostaną wyświetlone filmy "Skrzydlate świnie" (w pakiecie z "Harrym Piłkarzem") oraz "Jak chcę gwizdać, to gwiżdżę".

  Spośród sobotnich i niedzielnych pokazów najciekawiej zapowiada się seans meksykańskiego "Za mgłą" (sobota, godzina 17) i wielokrotnie nagradzanego "Do szpiku kości" (sobota, godzina 19.30, oba w Multikinie Stary Browar). Natomiast w niedzielę w tym samym kinie dowiemy się, jakie obrazy zdobyły Koziołki, Marciny i Marcinki, czyli nagrody od jury i publiczności.

  Festiwal Ale Kino!
  Multikino 51 (ul. Kr. Jadwigi 51), Multikino Stary Browar (ul. Półwiejska 42)
  10-12 grudnia
  bilety: 5-12 zł


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo