Lodowe arcydzieła na Starym Rynku

  Lodowe arcydzieła na Starym Rynku

  Bogna Kisiel, BEM, KAEF, ROI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rzeźbienie w lodzie wcale nie jest łatwe, a z efektów, jeżeli aura nie sprzyja, cieszymy się krótko

  Rzeźbienie w lodzie wcale nie jest łatwe, a z efektów, jeżeli aura nie sprzyja, cieszymy się krótko ©Sławomir Seidler

  Piły spalinowe, dłuta i młotki. Takie akcesoria są potrzebne, by z prawie 15-tonowych brył wyczarować lodowe arcydzieła. W niedzielę swój kunszt pokaże 12 zespołów - mistrzów w rzeźbie lodowej, którzy do Poznania przyjadą z całego świata.
  Rzeźbienie w lodzie wcale nie jest łatwe, a z efektów, jeżeli aura nie sprzyja, cieszymy się krótko

  Rzeźbienie w lodzie wcale nie jest łatwe, a z efektów, jeżeli aura nie sprzyja, cieszymy się krótko ©Sławomir Seidler

  Po raz piąty na Starym Rynku odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Jedyna taka impreza w Europie zostanie zainaugurowana w sobotę, o godz. 17. Wtedy właśnie na płycie rynku, w lodowej scenografii przygotowanej przez Aarona Costica z USA i poznaniaka Roberta Burkata, wystąpi zespół Audiofeels oraz Eva Nawrot. Prawdziwe jednak emocje czekają nas w niedzielę. O godz. 9 rozpocznie się konkurs rzeźby lodowej. Do rywalizacji przystąpi 12 zespołów, m.in. z USA, Kanady, Finlandii, Francji, Serbii i Rosji oraz Polski. Po godz. 17 wszystkie rzeźby zostaną podświetlone, a najlepszą z nich wybierze jury.
  Festiwal jest tylko jedną z atrakcji, rozpoczynającego się w sobotę Betlejem Poznańskiego. Codziennie od godz. 9 do 21 na rynku trwać będzie kiermasz świąteczny. Nie zabraknie Szopki Betlejemskiej, Dzwonka Życzeń, a także występów grup kolędniczych, chórów i zespołów artystycznych.
  W ten weekend dla mieszkańców aglomeracji przygotowano wiele propozycji.

  Piątek (10 grudnia)

  Od piątku do niedzieli, na swarzędzkim rynku trwać będzie Jarmark Świąteczny. Na gości czekać będą występy artystyczne, jasełka, a także możliwość kupna świątecznych upominków i dekoracji bożonarodzeniowych.

  Sobota (11 grudnia)

  W sobotę, o godz. 12, w CK Zamek (sala nr 213, drugie piętro) rozpocznie się charytatywna aukcja sztuki na rzecz dzieci z autyzmem. Na licytację zostały wystawione prace m.in. Edwarda Dwurnika, Marty Deskur, Rafała Olbińskiego, Bartłomieja Kownackiego. 100 zł to cena wywoławcza dla wszystkich prac. Nie trzeba osobiście wziąć udziału w aukcji. Można wybrać prace w internecie (www.artinfo.pl) i złożyć zamówienie e-mailowe (aukcje@artinfo.pl) lub telefoniczne (022 818 94 68, 601 808 148), podając najwyższą kwotę, jaką jest się skłonnym zapłacić za wybrany obraz.

  Witraże, szklaną biżuterię czy ikony - każdy znajdzie coś interesującego na prezent pod choinkę na Kiermaszu Sztuki, który odbędzie się w godz. 11-18, w Centrum Ogrodniczym Prima Flora w Owińskach. Prace oferować będą artyści i rękodzielnicy z gminy Czerwonak. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne.

  Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. hm. A. Jerzaka i Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają o godz. 18, na koncert pt. "Muzyką Malowane", który odbędzie się w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury.

  Niedziela (12 grudnia)

  Od godz. 14 do 18 trwać będzie Świąteczny Jarmark Radia Merkury. Na dziedzińcu rozgłośni staną stoiska, oferujące np. książki, świąteczne ozdoby, biżuterię z filcu. Uczestnicy jarmarku wysłuchają koncertu Jacka Kowalskiego, który zaśpiewa kolędy ze swojej nowej płyty "Kolędowanie staropolskie". Pomyślano także o najmłodszych. Aktorzy Teatru z Głową w Chmurach opowiedzą historię o Rudolfie, a Teatr Wariate pokaże "Świąteczną układankę". Dla wszystkich przygotowano wiele konkursów. Każdy też będzie mógł nagrać świąteczne życzenia, które w wigilię wyemituje Radio Merkury.

  Między godz. 12 a 17 kursować będzie świąteczny tramwaj. Tym razem nie będzie to zabytkowa bimba, lecz Tramino. Start na Górczynie o pełnych godzinach. Na pokładzie wiele atrakcji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo