Konin: Ojcobójca z Wilkowa jednak poczytalny

  Konin: Ojcobójca z Wilkowa jednak poczytalny

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Marcin B., 27-latek który zabił swojego ojca jest w pełni poczytalny. Tak orzekli biegli psychiatrzy. - Śledztwo będzie dalej prowadzone pod zrzutem zabójstwa - mówi Marek Kasprzak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.
  Do tragedii doszło pod koniec października zeszłego roku na konińskim osiedlu Wilków. Leżącego przed posesją w kałuży krwi, 55-letniego Ryszarda B. znaleźli przypadkowo przejeżdżający osiedlową ulicą mężczyźni. Przed domem leżał również zakrwawiony Marcin B. Obaj z ranami ciętymi głowy, szyi i rąk trafili do szpitala. Ryszard B. zmarł w trakcie przygotowań do operacji. Jego syn po kilku dniach wrócił do domu.

  Pod koniec lipca konińska prokuratura zatrzymała 27-latka pod zarzutem zabójstwa ojca. Mężczyzna przyznał się do winy. Jego zeznania były jednak niespójne, a niektórych zdarzeń w ogóle nie pamiętał.

  Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o skierowaniu Marcina B. na badania psychiatryczne. Gdyby okazało się, że 27-latek jest niepoczytalny, sprawa zostałaby umorzona. Po 4 tygodniach badań biegli orzekli jednak, że Marcin B. jest w pełni poczytalny i będzie odpowiadał za zabójstwo ojca.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo