Piłkarki Medyka Konin potwierdziły dominację. Wygrały na wyjeździe aż 4:0 z Mitechem Żywiec

Nowo kreowane mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin nie zamierzają odpuszczać po zapewnieniu sobie przed tygodniem pierwszego w historii klubu tytułu mistrzowskiego. W niedzielę koninianki pewnie pokonały w Radziechowach wicelidera ekstraligi Mitech Żywiec 4:0. To 14. wygrana podopiecznych trenera Romana Jaszczaka w obecnym sezonie.

Walczący o wicemistrzostwo zespół z Żywca nastawił się w niedzielnym meczu przede wszystkim na defensywę i przez blisko godzinę skutecznie powstrzymywał ataki koninianek. Obrona Mitechu kiedyś jednak musiała "pęknąć" wobec ciągłych ataków Medyka.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte w dziewięć minut, bo tyle czasu potrzebowały zawodniczki trenera Jaszczaka, by cztery razy umieścić piłkę w siatce. Prowadzenie uzyskała w 59. minucie Aleksandra Sikora., w następnej minucie na listę strzelców wpisała się Natalia Pakulska, po kolejnych pięciu minutach rzut karny podyktowany za faul Karoliny Wiśniewskiej na Sylwii Matysik pewnie wykorzystała Anna Gawrońska, a rezultat ustaliła w 68. minucie Ewa Pajor, pokonując bramkarkę przeciwniczek pięknym strzałem głową po dośrodkowaniu Pakulskiej. Była to najładniejsza bramka spotkania.

Wyższość koninianek ani przez moment nie podlegała dyskusji, a zwycięstwo mistrzyń Polski mogło być jeszcze bardziej okazałe. Dodać należy, że w samej końcówce ekstraligowy debiut zaliczyła młoda Ewa Sobolewska.

Mitech Żywiec – Medyk POLOmarket Konin 0:4 (0:0)