Poznań: W sylwestra premiera oficjalnego tańca

  Poznań: W sylwestra premiera oficjalnego tańca

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Oficjalny taniec poznaniaków" będziemy mogli wspólnie zatańczyć podczas sylwestra miejskiego na placu Wolności. Każdy może zostać jego twórcą. Wystarczy wybrać muzykę i ułożyć do niej choreografię.
  Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w wyjątkowym serwisie świątecznym swieta24.pl

  Czasu jeszcze trochę pozostało, bo organizatorzy konkursu - w związku z dużym zainteresowaniem - wydłużyli termin przyjmowania nagrań wideo.

  - Można je nadsyłać do 20 grudnia - tłumaczy Bartosz Grochal z Agencji Artystycznej Kończal-Szwarc, która przygotuje miejski sylwester.
  - Będziemy także czekać na propozycje nazwy dla tańca poz-naniaków. Na zwycięzców tych dwóch kategorii czekają nagrody. Kto ułoży najciekawszą choreografię, może liczyć na 3 tys. zł, a za nazwę tańca - na tysiąc.

  Laureaci nie dostaną pieniędzy, ale będą mogli wygraną kwotę przeznaczyć na korzystanie z atrakcji Centrum Sportu i Rekreacji Niku. Filmy z nagraniem tańca oraz propozycje jego nazwy należy nadsyłać na adres: poznan_dyla@wp.pl.

  Sylwester miejski pod hasłem "Poznań dyla" rozpocznie się o godz. 22 na placu Wolności. Uczestnicy imprezy będą bawić się w rytm muzyki z lat 70., 80., 90. i ostatniego dwudziestolecia. Pomyślano nie tylko o największych przebojach, ale także przewidziano konkursy z nagrodami.

  To niejedyna niespodzianka, czekająca tego wieczoru poznaniaków. O północy, w pięciu punktach miasta w niebo wystrzelą sztuczne ognie. Towarzyszyć im będzie nowocześnie zaaranżowane wykonanie poloneza A-dur Henryka Wieniawskiego.

  Patronat nad sylwestrowym dancingiem pod gwiazdami objął "Głos", Radio Merkury oraz TVP Poznań.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo