Leszno: Po remoncie rury kanalizacyjnej... kolejna awaria

  Leszno: Po remoncie rury kanalizacyjnej... kolejna awaria

  DAN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dziś rano zakończył się remont awarii rury kanalizacyjnej na ul. Spółdzielczej. Trwał przez prawie trzy tygodnie. Pojawił się jednak kolejny problem, bo rura pękła dziesięć metrów dalej. Nie wiadomo, jak długo potrwają naprawy, ale ciężarówki i autobusy ponownie muszą korzystać z objazdów.
  Do zapadnięcia się studzienki kanalizacyjnej na Spółdzielczej doszło 18 listopada. Od tego czasu ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji próbowały uporać się z naprawami. Trzeba było wykonać głęboki na cztery metry wykop i wymienić pęknięty odcinek rury.

  Droga była zablokowana, a kierowcy jeździli objazdami. Sytuację komplikował wysoki poziom wód gruntowych, które wypompowywano za pomocą specjalistycznego sprzętu.


  Prace dobiegły końca, a ruch przywrócono. Jednak tylko na kilka godzin, bo jezdnia zaczęła się zapadać kilkanaście metrów dalej. MPWiK poprosił o pomoc specjalistów z Poznania, którzy ocenią, czy usterkę da się naprawić bez robienia kolejnego wykopu.

  Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają utrudnienia. Od dziś na ul. Spółdzielczej wprowadzony został ruch wahadłowy. Nie mogą nią jeździć ciężarówki, ani autobusy.

  W związku z tym MZK ustawia tymczasowe przystanki przy ul. Okrzei (pawilon meblowy) dla linii 3 i linii 4 oraz przy ul. Styki dla linii 4.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo