Turek: Przemytnik zostawił tytoń na stacji paliw

  Turek: Przemytnik zostawił tytoń na stacji paliw

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Półtorej tony lewego tytoniu przejęli pod Turkiem celnicy i policjanci Centralnego Biura Śledczego. Papierosy próbowano też przemycić drogą lotniczą.
  W ostatnie dni poznańscy celnicy ręce mieli pełne roboty. Najpierw na lotnisku Ławica znaleźli papierosy w bagażu turystki wracającej z Egiptu. - Prawie 27,5 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy było w bagażu głównym i podręcznym - mówi Cezary Kosman z Izby Celnej w Poznaniu. - Rynkowa wartość kontrabandy to około 11 tys. złotych.

  Jak mówią celnicy, przemyt papierosów rzadko odbywa się w ruchu lotniczym.
  Na Ławicy zwykle rekwirowane są chronione okazy przyrody (muszle, czy fragmenty rafy koralowej). Zdarzają się też medykamenty, zwłaszcza leki na potencję czy sterydy. - Niewiele osób decyduje się na taką drogę przemytu, głównie z powodu obowiązujących na lotniskach procedur oraz stosowanych urządzeń kontrolnych - mówi Kosman. - Przyłapana pasażerka chyba nie zdawała sobie sprawy, że jej przedsięwzięcie jest z góry skazane na niepowodzenie.

  To jednak niejedyne w minionych dniach przejęcie kontrabandy. Celnicy, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ, namierzyli pod Turkiem samochód, w którym były nielegalne towary. Dwa, wyglądające na porzucone, mercedesy sprintery stały na parkingu stacji benzynowej. Funkcjonariusze ustalili nazwiska właścicieli, przeszukali pojazdy. To był strzał w dziesiątkę. Jedno z aut było aż po dach wyładowane częściowo rozdrobnionym tytoniem. Wartość ważącego 1,5 tony towaru oszacowano na 600 tys. zł. W drugim pojeździe było 1,8 tys. litrów spirytusu w plastikowych butelkach o wartości 144 tys. zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo