Świąteczne paczki dla dzieci, dla dorosłych gotówka lub bony

  Świąteczne paczki dla dzieci, dla dorosłych gotówka lub bony

  Monika Kaczyńska, Współ. RAD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  – Świąteczne bony wykorzystamy na miejscu – mówi Błażej Patryn, rzecznik Piotra i Pawła

  – Świąteczne bony wykorzystamy na miejscu – mówi Błażej Patryn, rzecznik Piotra i Pawła ©Grzegorz Dembiński

  Gwiazdkowe paczki z kawą i szynką w puszce przeszły do historii wraz z pustymi sklepowymi półkami. Jednak w większości wielkopolskich zakładów pracy część funduszu świadczeń socjalnych jest przeznaczana na różnego rodzaju świadczenia z okazji Bożego Narodzenia.
  – Świąteczne bony wykorzystamy na miejscu – mówi Błażej Patryn, rzecznik Piotra i Pawła

  – Świąteczne bony wykorzystamy na miejscu – mówi Błażej Patryn, rzecznik Piotra i Pawła ©Grzegorz Dembiński

  - W zamyśle pracodawców ma to zapewne zrekompensować "trzynastki", których już w wielu zakładach nie ma - mówi Katarzyna Piguła z Instytutu Psychologów Biznesu. - To na pewno wartość, ale na takiej zasadzie jak każda inna część zarobków. Nie ma to jednak żadnego dodatkowego znaczenia motywującego.

  W zależności od firmy świąteczne beneficja są zróżnicowane. I nie ma to ścisłego związku ani z branżą, ani z wielkością firmy.

  W zamożnej TP SA pracownicy dostają na święta od 100 do 300 zł dodatkowo, przelewem na konto. Im wyższe zarobki, tym świąteczny dodatek niższy. Menedżerowie wyższego szczebla nie otrzymują go w ogóle.

  Na podobnego rzędu wsparcie mogą liczyć pracownicy Cegielskiego. - Przed świętami pracownicy dostaną na konta pieniądze - mówi Marek Tyliński, zastępca przewodniczącego Solidarności w HCP, członek komisji socjalnej. - Kwoty będą się różniły w zależności od zarobków, ale przeciętnie będzie to około 200 zł na pracownika. Oprócz tego dzieci pracowników otrzymają paczki ze słodyczami. Jeśli rodzic zarabia mniej, paczka będzie miała wartość około 100 zł, dla dzieci lepiej zarabiających gwiazdor będzie nieco skromniejszy.

  Kłopotu ze świątecznymi wydatkami nie powinni mieć pracownicy Kompanii Piwowarskiej. Z listopadowym wynagrodzeniem dostali na konta dodatkowe pieniądze z funduszu socjalnego - najmniej zarabiającym wpłynął dodatkowy 1000 zł. Podobnie jak w TP SA świąteczny dodatek ominął najlepiej zarabiających menedżerów. Z funduszu socjalnego zostało także dofinansowane przedstawienie dla dzieci pracowników. Z kolei z budżetów poszczególnych marek piwa sfinansowano dodatkowe podarunki: Żubr da każdemu czteropak piwa (poza comiesięcznym deputatem) oraz kalendarz na biurko, Tyskie obdaruje kalendarzem książkowym. - Także z okazji świąt pracownicy w ramach deputatu będą mogli wybrać piwo marki Pilsner Urquell - informuje Wojciech Mrugalski z biura prasowego Kompanii Piwowarskiej. - Normalnie w ramach deputatu można wybierać tylko spośród tańszych marek.

  Także pracownicy Europol Meble z Wągrowca od kilku lat mogą liczyć na świąteczne upominki. Wcześniej były to kosze ze słodyczami, w tym roku będzie gotówka. Kwota jest uzależniona od stażu pracy. Osoba pracująca od trzech lat otrzyma 300 zł.

  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo