Grodzisk: Zatrzymali pijanego kierowcę autobusu

  kwp policji

  0,42 promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu przeznaczonego do przewozu dzieci. Kierowca w momencie zatrzymania podjeżdżając pod szkołę, nie przewoził w tym czasie pasażerów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu.


  Policjanci grodziskiej "drogówki". wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w Poznania w trakcie wspólnych działań na terenie miasta Grodzisk Wlkp. zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę autobusu Volvo, który na ul. 3-go Maja w Grodzisku Wlkp. podjechał pod szkołę, gdzie miał oczekiwać na dzieci szkolne.

  O ile o kontrolowanym pojeździe nie można było powiedzieć nic złego, o tyle stan trzeźwości badanego kierowcy okazał się być wątpliwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący autobusem ma w wydychanym powietrzu ma 0,42 promila alkoholu w organizmie.

  Zawartość alkoholu w przedziale 0,2 - 0,5 promila w wydychanym powietrzu to wykroczenie. 64-letni kierowca z gm. Wielichowo na miejscu stracił prawo jazdy i najprawdopodobniej pracę. Policjanci skierowali przeciw niemu sprawę do sądu; może mu grozić kara ograniczenia wolności. Z uczniami po zajęciach lekcyjnych pojechał inny kierowca.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo