Wągrowiec: 3 promile u pijanego kierowcy

  Wągrowiec: 3 promile u pijanego kierowcy

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mimo nieustannych apeli policji ciągle pijani kierowcy są prawdziwą plagą na naszych drogach. - Co roku prawie 5,8 tysiąca osób w Polsce ginie lub zostaje ciężko rannych w wyniku wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego - wyjaśnia Agata Knopczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

  Kierowców na podwójnym gazie wągrowieccy policjanci zatrzymywali także w ostatnich dniach. Wśród nich nie zabrakło także niechlubnego rekordzisty. Ponad trzy promile alkoholu we krwi miał kierowca forda focusa, którego patrol drogówki zatrzymał w Gołańczy. - Nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wpływa na zdolność kierowania pojazdem. Alkohol wydłuża czas reakcji, pogarsza koordynację ruchową, powoduje pogorszenie wzroku i ograniczenie pola widzenia, obniża samokontrolę i koncentrację oraz powoduje błędną ocenę odległości i szybkości - wyjaśnia Knopczak.

  W Polsce dopuszczana jest zawartość 0,2 promila alkoholu we krwi. - Zawartość alkoholu we krwi o stężeniu od 0,2 promila do 0,5 promila określa się jako stan po użyciu alkoholu. Kierowanie pojazdem w tym stanie jest wykroczeniem. Gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila wówczas jest to stan nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem - informuje przedstawicielka policji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo