Luboń: 4 miliony na nowe autobusy

  Luboń: 4 miliony na nowe autobusy

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Cztery miliony złotych z funduszy Unii Europejskiej trafi niebawem do Lubonia. Przeznaczone zostaną na zakup nowych autobusów komunikacji publicznej.

  Unijne dofinansowanie zdobyte w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 pozwoli na zakup sześciu niskopodłogowych pojazdów. Koszt całego projektu modernizacji lubońskiego taboru autobusowego to ponad 5 milionów złotych.

  - Pozostała kwota miliona złotych to pieniądze pochodzące z budżetu miasta - informuje Dariusz Szmyt, burmistrz Lubonia. - Realizację projektu rozpoczniemy w pierwszej połowie 2011 roku. Wtedy przystąpimy do procedury przetargowej. Wierzę, że nowe autobusy spełnią wymagania pasażerów i będą bezawaryjnie służyły miastu przez następne kilkanaście lat.

  Obecnie wykorzystywany tabor "Translubu" składa się z 20 autobusów, których średnia wieku to 13 lat. Do nowych lubonianie przesiądą się w 2012 roku. Będą wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej oraz system przyklęku (ułatwiający wejście osobom starszym i na wózkach).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo