PKP: Większa ilość połączeń w aglomeracji poznańskiej

  PKP: Większa ilość połączeń w aglomeracji poznańskiej

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od niedzieli, 12 grudnia pociągi będą jeździły według nowego rozkładu jazdy. Jedną z nowości jest większa ilość połączeń z miejscowościami tak zwanej aglomeracji poznańskiej.
  Pomiędzy Poznaniem a Opalenicą przybędzie 8 par pociągów. Pociągi będą też częściej kursowały do Swarzędza, Czempinia oraz Gniezna po sześć. W godzinach szczytu będą one jeździły do miejscowości wokół Poznania co pół godziny.

  W nowym rozkładzie jazdy będą dodatkowe pociągi Tanich Linii Kolejowych, na przykład do Przemyśla. Każdego też popołudnia będzie można też wybrać się z Poznania do Bydgoszczy i Wrocławia.


  Zimą pojawi się też sezonowy TLK do Szklarskiej Poręby przez Ostrów Wielkopolski. Popularny pociąg "Kamieńczyk", zapewniający dogodny dojazd z Poznania do Jeleniej Góry, będzie kursował w wydłużonej relacji z Gniezna, natomiast studencki pociąg "Koziołek wyjeżdżający z Poznania w piątki, a powracający w niedzielę zapewni tanie i wygodnie połączenie z Częstochową. Za to poranny pociąg do Zielonej Góry będzie teraz jeździł tylko w weekendy.

  Pojawi się także nowy pociąg ze Skierniewic do Zbąszynka przez Konin i Poznań. Dwa szybkie i tanie połączenia REGIO do Poznania, bez przesiadki w Krzyżu, to z kolei oferta dla mieszkańców Kostrzyna i Gorzowa Wielkopolskiego.

  Wielkopolan może też zainteresować powracające po przerwie połączenie z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego. Więcej pociągów wyjedzie z Wrocławia do: Kłodzka, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Opola i Kluczborka. Krócej o 15 minut potrwa podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Wałbrzycha.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LIczba połączeń

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 16

  Panie redaktorze Domżał: nie "ilość połączeń" a "liczba połączeń".Wielu polityków (w tym Pan Prezydent, Pan Premier) oraz dziennikarzy popełnia ten błąd - nie odróżnia rzeczowników policzalnych...rozwiń całość

  Panie redaktorze Domżał: nie "ilość połączeń" a "liczba połączeń".Wielu polityków (w tym Pan Prezydent, Pan Premier) oraz dziennikarzy popełnia ten błąd - nie odróżnia rzeczowników policzalnych (liczba) od niepoliczalnych (ilość). "Kłania się" Słownik Języka Polskiego. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo