Prokuratura: Poseł Górski z zarzutami za oszustwa?

  Prokuratura: Poseł Górski z zarzutami za oszustwa?

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznańska prokuratura wystąpiła o uchylenie immunitetu posła PiS Tomasza Górskiego. Chodzi o wyłudzenia i oszustwa, do których miało dochodzić w sklepach meblowych należących do rodziny polityka. Wcześniej zarzuty usłyszały inne osoby związane ze sklepami, w tym ojciec posła.
  Jak powiedział "Gazecie Wyborczej" prokurator Roman Szymanowski, zastępca Prokuratora Okręgowego w Poznaniu, wniosek został już wysłany. O uchyleniu immunitetu Górskiego zadecydują posłowie. Działacz PiS może jednak sam się go zrzec, tak jak zrobił to w przypadku sprawy dotyczącej podejrzeń o przekroczenie limitu na kampanię do Parlamentu Europejskiego.

  Czy Górski zrzeknie się immunitetu? Polityk PiS nie odbierał od nas telefonu. Wcześniej wiele razy zapewniał nas, że nie wyłudzał pieniędzy.

  Śledztwo w sprawie działalności sklepów Górskich wszczęto w marcu 2006 roku po publikacji w "Głosie Wielkopolskim". Opisaliśmy w nich prawdopodobny mechanizm oszustwa: Górscy sprzedawali na raty meble podstawionym klientom, zakup kredytowała firma CLA, a pieniądze "szły" do Górskich. Oni zarabiali, a CLA traciła, bo fikcyjni klienci nie spłacali zaciągniętej pożyczki na zakup mebli. Jak powiedział nam Marian K., nieżyjący już windykator z CLA, szefowie jego firmy mieli tolerować praktyki stosowane przez Górskich. A późniejsza kontrola w CLA doprowadziła do odejścia stamtąd kilku osób. Firma zerwała także współpracę z rodziną Górskich.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo