Konferencja: Naprotechnologia zamiast in vitro

  Konferencja: Naprotechnologia zamiast in vitro

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Zdrowie prokreacyjne. NaProTECHNOLOGY w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności" - pod takim hasłem odbyła się w sobotę konferencja zorganizowana przez "Federację życia" na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
  Naprotechnologia to alternatywny wobec in vitro sposób na radzenie sobie z niepłodnością. - Pozwala na lepsze diagnozowanie przyczyn niepłodności, na podstawie obserwacji tzw. biomarkerów płodności - mówi Philip Boyle, lekarz rodzinny prowadzący od 1998 roku praktykę NaProTechnology w Galway w Irlandii - Polega na szukaniu drobnych przyczyn niepłodności, które mogą dotyczyć zarówno psychiki jak i ciała i ich eliminacji.


  Jak mówi Philp Boyle do jego kliniki trafiało wiele par, które nie chciały stosować metody in vitro nie tylko ze względów etycznych. - Jest to metoda, która kładzie nacisk na aktywne uczestnictwo kobiety i mężczyzny w diagnozowaniu i całym procesie leczenia.

  Naprotechnologia stosowana jest Polsce od niespełna dwóch lat. Zainteresował się nią wówczas ginekolog Maciej Barczentowicz z Lublina, który jest obecnie krajowym konsultantem NaProTechnology w Polsce. - Dwa lata to bardzo krótko, dlatego nie możemy mówić o statystykach i wynikach leczenia. Na razie opieramy się na badaniach irlandzkich, które mówią o 50 proc. skuteczności tej metody w leczeniu niepłodności - mówi.

  Naprotechnologia była znana już wcześniej, jednak wyparła ją metoda zapłodnienia pozaustrojowego, czyli in vitro. Teraz wielu lekarzy, także ze względów etycznych, wraca do niej.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NAproTECHNOLOGY to rzetelna medycyna, diagnozowanie a nie jak jest dzisiaj "leczenie" objawow

  Asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 45 / 47

  Byłem wczoraj na konferencji we Wroclawiu (http://naprotechnologia.wroclaw.pl) i wiem, ze NAproTECHNOLOGY to rzetelna medycyna i pełna diagnostyka - szukanie przyczyn problemów z płodnoscią i ich...rozwiń całość

  Byłem wczoraj na konferencji we Wroclawiu (http://naprotechnologia.wroclaw.pl) i wiem, ze NAproTECHNOLOGY to rzetelna medycyna i pełna diagnostyka - szukanie przyczyn problemów z płodnoscią i ich leczenie a nie proba wciskania ludziom kitu, jak to robi wiekszość ginekologow dla których jedynym lekarstewm jest wyłączenie cykli za pomoca antykoncepcji. Prosze znajdzcie mi ginekologa, ktory umie odczytac moj cykl i podejść indywidualnie do mojego przypadku.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  naprotechnologia to oszustwo

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 80 / 46

  równie dobrze "leczyć" niepłodność można robiąc nasiadówki w rumianku

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bzdura do kwadratu

  Mirek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 23

  Wszystko to próba narzucenia przez Kościół Katolicki jedynej wg niego drogi. Indoktrynacja totalna.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo