Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 0:3 [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Biernat
Energetyk ROW Rybnik przegrał dzisiaj na własnym stadionie z Miedzią Legnica 0:3. To już druga wysoka porażka rybniczan w ciągu jednego tygodnia. W ubiegły czwartek ulegli u siebie GKS Katowice 0:4. Zobacz zdjęcia z dzisiejszego spotkania.

- Gdyby nie bramkarz, to jest blamaż - powiedział Jan Furlepa po spotkaniu. Słowa trenera rybniczan są doskonałym podsumowaniem tego spotkania.

Kibice liczący, że zobaczą dzisiaj walczącą od pierwszej do ostatniej minuty drużynę Energetyka musieli poczuć się zawiedzeni. Piłkarze od początku wyglądali jakby nie wiedzieli o jaką stawkę toczy się gra. Mimo kilku dobrych momentów nie potrafili poważnie zagrozić bramce Andrzeja Bledzewskiego. Na dodatek w 36 minucie Patryk Szymański bezlitośnie wykończył akcję gości, co sparaliżowało podopiecznych Jana Furlepy. Mimo kilku okazji gości wynik do przerwy jednak nie uległ zmianie.

Podczas przerwy w szatni Energetyka musiało być głośno. Jan Furlepa zmotywował swoich podopiecznych i kibice zobaczyli trochę inną drużynę. Nieco ożywienia wniósł wprowadzony Daniel Feruga. Były moment naprawdę dobrej gry, lecz mimo wielu okazji rybniczanie nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Andrzeja Bledzewskiego.

Wszyscy dobrze wiemy, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak też było i w tym przypadku. W 77 minucie do bramki rybniczan ponownie trafił Szymański i legniczanie mogli kontrolować mecz. Natomiast na koniec rybniczan dobił Wojciech Łobodziński.

Spotkanie obejrzało ponad 1300 widzów (bez kibiców gości), choć komendant policji w Rybniku wnioskował o zamknięcie całego obiektu. Była to reakcja na zdarzenia z czwartkowego spotkania z GKS Katowice. Wtedy fanom obu zespołów udało się wnieść na stadion i odpalić środki pirotechniczne, część z nich wylądowała również na murawie. Na znak protestu rybniccy kibice postanowili nie prowadzić zorganizowanego dopingu i po kilkunastu minutach opuścili „młyn”.

Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 0:3 (0:1)

Bramki: Patryk Szymański 36, 77, Wojciech Łobodziński 90

Miedź: Bledzewski - Bartczak Ż (46 Brożyna), Woźniczka, Midzierski, Zasada - Madejski (70 Burkhardt), Bartoszewicz Ż, Kasperkiewicz (84 Cierpka), Łobodziński, Szczepaniak - Szymański.

Energetyk: Bucek - Płonka, Krotofil (64 Bałuszyński), Słodowy, Szary - Staniczek, Wieczorek (59 Feruga), Muszalik, Kostecki Ż, Sobczak (75 Buchała) -Cisse.

Sędziował: Dobrynin (Łódź).