Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

VII Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca [ZDJĘCIA]

Kamil Babacz
Zdjęcia z prób spektakli, które będzie można zobaczyć podczas VII Festiwalu Atelier
Zdjęcia z prób spektakli, które będzie można zobaczyć podczas VII Festiwalu Atelier Magdalena Witucka
W dniach 25 – 25 kwietnia w Poznaniu odbędzie się po raz siódmy Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca. Atelier ma jednak dłuższą, bo piętnastoletnia historię.

W programie festiwalu odbędą się premierowe pokazy przedstawień Agnieszki Fertały, Pawła Malickiego, Urszuli Bernat-Jałochy, Andrzeja Adamczaka i Josefine Patzelt. Dla dwojga spośród piątki tancerzy PTT (Urszuli Bernat-Jałochy i Josefine Patzelt) będzie to debiut choreograficzny. Podczas konferencji prasowej Urszula Bernat-Jałocha nie kryła, ze łatwiej jej wypowiadać się tańcem niż słowem.

Pierwszego dnia festiwalu o godzinie 18 zaplanowano promocję książki Stefana Drajewskiego pt. „Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu". Spotkanie z autorem prowadzi Jagoda Ignaczak (wstęp wolny). Po spotkaniu autorskim - o godzinie 20 rozpoczną się prezentacje festiwalowe. Tego wieczoru zobaczymy trzy spektakle: „Hello, My Friend” Pawła Malickiego, „Zabierz mnie” Andrzeja Adamczaka i „SUMO” Agnieszki Fertały.

W sobotni wieczór zobaczymy dwa spektakle debiutantek: „Absurdy życia w więcej niż 2 aktach” Josefine Patzelt i „Nondscript” Urszuli Bernat-Jałocha. Prezentację premier poprzedzi wstęp studentów na kierunku taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych

- Atelier Polskiego Teatru Tańca powstało 15 lat temu – mówi Jagoda Ignaczak, kierownik literacki Polskiego Teatru Tańca. Idea tego przedsięwzięcia polega głównie na tym, że Polski Teatr Tańca stwarza przestrzeń, w której tancerze mogą debiutować w rolach choreografów lub scenografów, kompozytorów… Festiwal zrodził się trochę później, ponieważ tych projektów było tyle, że należało je zacząć pokazywać szerszej publiczności. czasami są to spektakle, czasami projekty otwarte.Tegoroczne premiery nie maja wspólnego mianownika; różnią się językiem tańca, tematyką, filozofią, klimatem. W tych spektaklach jest sporo autoironii, ale nie brakuje poważnych refleksji na temat współczesnego świata…

Bilety na spektakle kosztują 15 i 30 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski