Ekstraliga rugby: Posnania - Budowlani Lublin. Wynik 72:7 [ZDJĘCIA]

Ekstraliga rugby: Posnania - Budowlani Lublin. Wynik 72:7
Ekstraliga rugby: Posnania - Budowlani Lublin. Wynik 72:7 Łukasz Gdak
Dopiero w 10. kolejce rozgrywek ekstraligi Posnania odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. W wielkanocny poniedziałek Muszkieterowie zdeklasowali przed własną widownią Budowlanych Lublin 72:7. Dzięki tej wygranej poznaniacy opuścili ostatnie miejsce w tabeli, i co najważniejsze przedłużyli szanse na bezpieczną lokatę na koniec rozgrywek. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania!

Mecz nie był aż tak jednostronnym widowiskiem, jak sugerowałby końcowy wynik. Wprawdzie już w trzeciej minucie po przyłożeniu Sebastiana Gruszczyńskiego i podwyższeniu Daniela Gdulę poznaniacy objęli prowadzenie 7:0, ale lublinianie nie zamierzali łatwo się poddawać i przez następne 20. minut byli co najmniej równorzędnym rywalem Muszkieterów, mając nawet optyczną przewagę.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowy. Podopieczni trenera Dominika Machlika przyspieszyli grę, zaczęli częściej grać rękoma i to okazało się bardzo skuteczną receptą na lublinian. Z tak graj ącymi Muszkieterami rywale w żaden sposób nie potrafili sobie poradzić. Na przerwę zespoły schodziły przy 38 punktowym prowadzeniu poznaniaków, które po zmianie stron systematycznie rosło. Przeciwników stać było tylko na jedno honorowe przyłożenie i skuteczne podwyższenie. Ostatecznie swobodnie i efektownie grający Muszkieterowie zwyciężyli różnicą 65 punktów, inkasując oczywiście także punkt bonusowy oraz z nawiązką odrabiając straty z Lublina.

– Zwłaszcza w ataku zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Znacznym wzmocnieniem okazał się powrót do składu Tomasza Nowaka, który przyjechał z Francji oraz Sebastiana Gruszczyńskiego. Należy też podkreślić, że bardzo dobrze na nowej dla siebie pozycji "8" radził sobie Leszek Krysztofiak. Z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania wierząc, że ekstraligowy byt możemy zapewnić sobie nawet bez rywalizacji w play-out – stwierdził Jacek Kalka, kierownik drużyny Posnanii.

Posnania Poznań – Budowlani Lublin 72:7 (38:0)