Ile kosztuje sylwestrowy luksus?

  Ile kosztuje sylwestrowy luksus?

  Karolina Koziolek, Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Długa czy krótka – sukienka na tegorocznego sylwestra musi błyszczeć. I... kosztować.

  Długa czy krótka – sukienka na tegorocznego sylwestra musi błyszczeć. I... kosztować. ©Waldemar Wylegalski

  Chcesz sylwestrową kreacją zepsuć humor sąsiadkom, a może nawet trafić na łamy plotkarskich portali? Nic prostszego. Wybierając garderobę postaw na znane marki. Jeśli zdecydujesz się na polskich projektantów, dasz dodatkowo dowód odzieżowego patriotyzmu. Jedynym mankamentem tego rozwiązania są koszty. Ale czegóż nie zrobi kobieta, żeby przyjaciółki zzieleniały z zazdrości? A i panowie coraz częściej stają w zawody w tej konkurencji.
  Długa czy krótka – sukienka na tegorocznego sylwestra musi błyszczeć. I... kosztować.

  Długa czy krótka – sukienka na tegorocznego sylwestra musi błyszczeć. I... kosztować. ©Waldemar Wylegalski

  Sukienka od Macieja Zienia, Ferre, albo Robero Cavalli, garnitur od Czapula lub Hugo Bosa, szpilki Cinzii Araia i Dom Perignon w dłoni - tego nam właśnie trzeba.

  - Panie już pytają o sylwestrowe kreacje - mówi Sandra Olechowicz, menadżer butiku Macieja Zienia w Starym Browarze. - Poznanianki szukają bardzo kobiecych sukienek. Maciej używa piór, kryształków Svarowskiego, draperii, a to im odpowiada - dodaje. Koszt to od 2 do 7 tys. zł.

  Cekiny, złoto, pióra i duża biżuteria nigdy nie wychodzą z mody. Ma być bogato i lśniąco.
  - Błyszczeć powinnyśmy dosłownie, bo najmodniejszym trendem sezonu jest moda polerowana na wysoki połysk. Srebro, cekiny, złoto, świecące tkaniny i brokat - przekonuje Dorota Sikorska, stylistka Every Nature.

  Połyskliwe garnitury, pastelowe i koniecznie kolorowe koszule to sylwestrowe atrybuty modnego mężczyzny.

  - Starsi poznaniacy są bardziej świadomi mody - mówi Adam Banaszkiewicz z butiku Rage Age by Czapul w Starym Browarze. - Są odważniejsi, wybierają bardziej ekstrawaganckie garnitury, a do tego buty sztyblety, które można u nas kupić za tysiąc złotych.

  Po kreacji - czas na fryzurę. - W długie włosy, panie wpinają pióra, koraliki, suche i żywe kwiaty - mówi Krzysztof Polowczyk, wizażysta i mistrz fryzjerski. - Panowie preferują modne cięcia, choć często chcą, by ich włosy lekko błyszczały brokatem. Często pary fundują sobie współgrające fryzury.
  Koszt takiego zabiegu? Nawet do tysiąca złotych.

  Ile może wydać bogata kobieta...

  Za sukienkę od dobrego projektanta trzeba zapłacić ponad 1,5 tys. złotych.
  Najnowsze sukienki sylwestrowe Macieja Zienia kosztują od 2 do 7 tys. złotych. Sukienki Ferre lub Robero Cavalli w Alta Moda SB kosztują już od 1,5 zł do 3 tys. Do tego szpilki od Cinzii Araia za 2 tys. Ułożenie fryzury to minimum 600 zł.

  ...a ile bogaty mężczyzna?

  Garnitury od Hugo Bosa najdroższe. Trzeba za nie dać 3190 zł.
  Tańsze są granitury Oscara Jacobsena w Royal Colection SB 2,5 albo Rafała Czapula, które kosztują ok. 2690 zł. Buty Hugo Bosa to ok. 1200 zł. Sztyblety do garnituru u Czapula to 1 tys. zł.
  Szampan Dom Perignon kosztuje od 1400 do 1600 zł.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo