Derby Poznania: Lech Poznań wygrał z Wartą 3:0 [ZDJĘCIA, OPIS, FILM]

Krzysztof Lekowski, KAS
Derby Poznania: Lech wygrał z Wartą 3:0
Derby Poznania: Lech wygrał z Wartą 3:0 Marek Zakrzewski
3:0 wygrał Lech Poznań z Wartą Poznań w wielkanocnych derbach Poznania. Mecz rozegrany został przy drodze Dębińskiej. Na trybunach zasiadły tłumy kibiców. Dwie bramki dla Kolejorza strzelił Daylon Claasen i jedną Dawid Kownacki. Zobaczcie zdjęcia.

Niespodzianki nie było. Grający w prawie najsilniejszym składzie Lech Poznań bez najmniejszych problemów poradził sobie w sparingowych derbach Poznania z drużyną Warty, pokonując ich aż 3:0.

Spotkanie było rozgrywane w iście świątecznej atmosferze. Trybuny stadionu przy Drodze Dębińskiej zapełniły się do ostatniego miejsca.

Początek meczu na pewno nie zapowiadał takiego wyniku. Od pierwszego gwizdku arbitra to zieloni ruszyli do ataku. Pod bramką Jasmina Buricia w kilku sytuacjach były naprawdę niebezpiecznie. Jednak Bośniak tego dnia był nie do pokonania.

Z biegiem czasu to Lech przejął inicjatywę, którą szybko potwierdził zdobyciem gola. W 17. minucie Dawid Kownacki podał na wolne pole do Daylona Claasena. Ten minął bramkarza Warty i z ostrego kąta skierował piłkę do bramki.

Kolejne minuty tylko potwierdzały rosnącą dominację podopiecznych trenera Mariusza Rumaka. W 40. minucie lechici prowadzili już dwoma golami. Daylon Claasen podał do Kownackiego, a ten precyzyjnym strzałem z około 14 metrów nie dał szans Pawłowi Beserowi.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu gra toczyła się na połowie klubu z Dolnej Wildy. Dla zielonych jedynym sposobem na strzelenie gola były kontrataki, które często pozostawiały wiele do życzenia.

W 84. minucie swojego drugiego, a trzeciego gola w tym meczu dla Poznańskiej Lokomotywy zdobył Daylon Claasen. Z rzutu wolnego strzelał Marcin Kamiński. Bramkarz Warty odbił piłkę, dobiegł do niej reprezentant RPA i umieścił w bramce.

Kilka chwil później sędzia zakończył ten jednostronny pojedynek. Lech wygrał zasłużenie, jednak trzeba pamiętać, że pomiędzy tymi drużynami jest różnica dwóch klas rozgrywkowych. Kolejorz bije się o tytuł mistrza Polski, natomiast Warta walczy na boiskach drugiej ligi.

Warta Poznań – Lech Poznań 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Claasen (17.), 2:0 Kownacki (41.), 3:0 Claasen (84.)

Składy:
Warta Poznań: Paweł Beser (79' Mateusz Filipowiak) - Artur Marciniak (46' Dawid Czerniejewicz), Maciej Wichtowski (46' Wojciech Onsorge), Łukasz Jasiński (46' Alain Ngamayama), Dawid Jasiński (63' Grzegorz Rasiak), Maciej Scherfchen (46' Adrian Bartkowiak), Dominik Chromiński (46' Karol Gregorek), Błażej Nowak (46' Mateusz Pogonowski), Michał Goliński (46' Michał Grzesiek), Michał Ciarkowski (46' Paweł Piceluk), Grzegorz Rasiak

Lech Poznań: Jasmin Burić - Mateusz Możdżeń (46' Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (46' Marcin Kamiński), Paulus Arajuuri, Tomasz Kędziora (46' Tomasz Dejewski), Dimitrije Injac Łukasz Trałka (46' Szymon Zgarda), Gergo Lovrencsics (46' Dariusz Formella), Kasper Hamalainen (46' Karol Linetty), Daylon Claasen, Dawid Kownacki (60' Mateusz Klichowicz).

Żółte kartki: Dimitrije Injac, Paulus Arajuuri (Lech).