Poznań: Filip Rdesiński przegrał w sądzie

  Poznań: Filip Rdesiński przegrał w sądzie

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański sąd pracy oddalił w piątek powództwo Filipa Rdesińskiego, byłego prezesa zarządu i redaktora naczelnego Radia Merkury, który domagał się od byłego pracodawcy odszkodowania za zbyt niskie, jego zadaniem, wynagrodzenie.
  Filip Rdesiński nie krył niezadowolenia i już zapowiedział apelację

  Filip Rdesiński nie krył niezadowolenia i już zapowiedział apelację ©A. Szozda

  - Jeśli prawo zezwala ministrowi skarbu na określenie poziomu wynagrodzenia i zostaje ono ustalone w dopuszczalnych granicach, to nie ma podstaw do ubiegania się o odszkodowanie - tłumaczył w uzasadnieniu sędzia Ludwik Skwierzyński.

  Rdesiński nie krył niezadowolenia i już zapowiedział apelację. Jego pełnomocnik zaznaczył jednak, że z ostateczną decyzją zaczekają do momentu przeanalizowania treści uzasadnienia wczorajszego, nieprawomocnego wyroku.

  Ewentualna apelacja to nie koniec sądowych przygód byłego prezesa. Jak potwierdził poznański sąd pracy, 8 listopada 2010 r. wpłynął drugi wniosek Rdesińskiego przeciwko temu samemu pracodawcy. Tym razem powództwo dotyczy trybu i przyczyny rozwiązania umowy o pracę. W październiku tego roku Rdesiński, decyzją KRRiT został dyscyplinarnie zwolniony. Nowy wniosek czeka na uzupełnienie braków formalnych.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  alkom nowym pracdawcą redesinskiego

  12LO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 37

  sądzę ,że dla rdesinskiego praca w alkomie przy zamiataniu przystanków mpk będzie odpowiednią do jego kwalifikacji i doświadczenia. Zawsze w ramach happeningu naszosci będzie mógł się przebrać za...rozwiń całość

  sądzę ,że dla rdesinskiego praca w alkomie przy zamiataniu przystanków mpk będzie odpowiednią do jego kwalifikacji i doświadczenia. Zawsze w ramach happeningu naszosci będzie mógł się przebrać za śmiecia, którym jest w sensie metaforycznym on i cała naszosczwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zbyt niskie wynagrodzenie

  Gabriel P. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 28

  Jeżeli wynagrodzenie zbyt niskie nie należało takiej umowy podpisywać.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo