Poznań: Worek weekendowych atrakcji dla najmłodszych

  Poznań: Worek weekendowych atrakcji dla najmłodszych

  Agnieszka Gonczar

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  6 grudnia to jeden z najważniejszych dni roku w życiu każdego dziecka. Rano, z wypiekami na twarzy, szuka ono prezentu pod poduszką. W Poznaniu mikołajkowy zawrót głowy rozpoczyna się już w weekend, a propozycji jak go spędzić, nie brakuje...

  W teatralnej aurze


  W przedświątecznej atmosferze w Muzeum Historii Miasta Poznania odbędą się Mikołajki na Trakcie Królewsko-Cesarskim pod hasłem "Ratusz od święta". 5 grudnia o godzinie 12 pierwszy raz w tym roku koziołki z ratuszowej wieży ukażą się w mikołajkowej odsłonie. Zaraz po tym wydarzeniu o godzinie 12.15 (powtórka o godzinie 14) odbędzie się spektakl Teatru Cieni Latarenka "Legenda o Królu Kruków" (dla dzieci od 4 lat).
  Po spektaklu dzieci podzielone zostaną na grupy, w których - wraz z opiekunami z Muzeum Narodowego - wezmą udział w warsztatach plastycznych związanych z tematyką świąteczną. Jak przystało na Mikołajki - wszystkie dzieci otrzymają słodkie upominki oraz specjalne książeczki o dziejach Poznania. Bilety w cenie 7 złotych można nabyć w kasie Muzeum Historii Miasta Poznania.

  Z tradycją w tle


  Ciekawie zapowiadające się popołudnie czeka także wszystkich, którzy 4 i 5 grudnia wybiorą się do Starego Browaru. To właśnie tam od godziny 11.30 (Szachownica Pasażu) odbędą się warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób świątecznych. Zapisy do poszczególnych grup odbywają się w punktach informacyjnych Starego Browaru. Nad postępami naszej pracy podczas warsztatów będą czuwać trzy artystki ludowe - z Kujaw Wschodnich, Podlasia - oraz projektantki, które pomogą nadać tradycyjnemu rękodziełu nowoczesną formę.

  W tanecznym rytmie


  Mikołajkową muzyczną niespodzianką dla maluchów może być także występ Arki Noego, który już jutro rozpocznie się o godzinie 13.30 w Poznań Plaza. Warto jednak wybrać się tego dnia nieco wcześniej do Plazy, gdzie od godziny 12 na dzieci będą czekać liczne zabawy i konkursy.

  Z kolei w niedzielę, 5 grudnia o godzinie 17 w Poznań Plaza, na specjalnym tronie w kształcie ogromnej czerwonej bombki wyściełanej złotym atłasem zasiądzie gość specjalny - Święty Mikołaj, który będzie się bawił z dziećmi oraz rozdawał im drobne upominki. Na dzieci będzie czekało wiele atrakcji: zakręcone balony, bajkowa dyskoteka oraz spotkanie z bajkowymi postaciami.

  Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w wyjątkowym serwisie świątecznym swieta24.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo