Klasycy nie tylko wiedeńscy w Auli UAM

  Klasycy nie tylko wiedeńscy w Auli UAM

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiejszy koncert Filharmonii Poznańskiej "Klasycy nie tylko wiedeńscy" zapowiada się niezwykle. Jego solistką będzie bowiem 20-letnia, już znana w świecie, norweska skrzypaczka Eldbjorg Hemsing, zajmująca się nie tylko muzyką, ale i modą.
  Eldbjorg Hemsing wystąpi w Auli UAM

  Eldbjorg Hemsing wystąpi w Auli UAM ©Archiwum artystki

  Drugim powodem, dla którego warto wybrać się do Auli UAM, jest repertuar: klasyczny Koncert skrzypcowy G-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta i XX-wieczne dzieło Dymitra Szostakowicza Symfonia "Leningradzka". Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi Michael Sanderling.

  Eldbjorg Hemsing uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących artystek Norwegii. Ma za sobą występy z najważniejszymi orkiestrami swego kraju i udział w najbardziej prestiżowych festiwalach. W 2006 roku uhonorowano ją tytułem "Muzyka roku". O tym, że należy do ulubieńców melomanów, świadczą nagrody publiczności zdobyte na festiwalach i konkursach.

  Studiująca u profesora Borisa Kuschniera w Wiedniu artystka gra nie tylko klasykę, ale i muzykę folkową na norweskich skrzypcach z Hardanger. Różnią się one od normalnych skrzypiec tym, że mają dodatkowy zestaw strun. Do klasyki używa skrzypiec Guadagniniego z roku 1754. Znamy instrumenty, na których zagra, ale do końca nie wiadomo, jak będzie ubrana. Artystka interesuje się modą i współpracuje z najsłynniejszymi norweskimi projektantami. Ostatnio swoje kreacje przygotowywała z Niną Skarrą.

  Klasycy nie tylko wiedeńscy
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  piątek, 3.12, godzina 19
  bilety: 15-40 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo