Dinozaury Jarocina na wycieczce w Poznaniu

  Dinozaury Jarocina na wycieczce w Poznaniu

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dezerter - autorzy jednego z najważniejszych koncertów podczas tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie

  Dezerter - autorzy jednego z najważniejszych koncertów podczas tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie ©Marek Zakrzewski

  Antologię jarocińskich przebojów można ułożyć w zasadzie tylko z ich piosenek, a i tak chyba nikt nie miałby o to pretensji. Zespoły T.Love i Dezerter w latach 80. uczyły młodych słuchaczy samodzielnego myślenia, dając w nadbagażu kawał porządnej, rockowej muzyki. Teraz i oni, i tamta młodzież, dorośli. Ale muzykę przejęło kolejne pokolenie, które pewnie spotka się ze swoimi rodzicami na poznańskich koncertach Dezertera i Muńka, wokalisty T.Love.
  Dezerter - autorzy jednego z najważniejszych koncertów podczas tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie

  Dezerter - autorzy jednego z najważniejszych koncertów podczas tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie ©Marek Zakrzewski

  Punkowym weteranom z Dezertera stuknie w przyszłym roku "trzydziestka", a mimo to nie zwalniają tempa, serwując słuchaczom kolejny album, tym razem wdzięcznie zatytułowany "Prawo do bycia idiotą". Tytuł mówi wiele o samym przekazie zespołu, ponieważ Dezerter nigdy nie stronił od otwartego wyśmiewania myślowej impotencji Polaków. Konsumpcjonizm, czczenie materialnych bożków, ataki na politykę - to główne tematy, poruszane przez trwającą blisko 30 lat karierę Dezertera.

  Mało kto pamięta, że swoją przygodę z muzyką zespół zaczynał pod szyldem SS - 20. Ale już jako Dezerter nagrał w 1983 roku słynną piosenkę "Spytaj milicjanta", od której na dobre zaczęła się ich kariera. Przez zespół przewinęło się kilku bardzo znanych muzyków (Rafał Kwaśniewski czy nieżyjący już Skandal), obecnie Dezerter gra jako trio w składzie: Robert Matera, Krzysztof Grabowski i Jacek Chrzanowski. W Poznaniu wystąpią w sobotę w klubie Eskulap. Jako support przed gwiazdą wieczoru zagrają formacje 1125 oraz Miasto.

  Drugi bohater tygodnia przez 28 lat śpiewał w formacji T.Love, by jako muzyk 47-letni... zadebiutować solową płytą, nazwaną po prostu "Muniek". To z niej pochodzą radiowe przeboje "Święty" i "Tina". Ten pierwszy był podczas minionych wakacji nominowany do opolskiej nagrody Superjedynek, ale Muniek odmówił brania udziału w plebiscycie. Podczas jego solowego koncertu w klubie Blue Note możemy spodziewać się przede wszystkim utworów z "Muńka", choć publiczność z pewnością liczy także na powrót artysty do hitów jego macierzystej formacji. Choćby dla poczucia raz jeszcze ducha Jarocina.

  Dezerter
  Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
  sobota, 4.12, godzina 20
  bilety: 32, 37 zł

  Muniek
  Blue Note (ul. Kościuszki 76/78, gmach CK Zamek)
  środa, 7.12, godzina 19
  bilety: 33 zł

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DATY !!!?

  angela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 29

  7 grudnia to WTOREK,nie środa ! To kiedy tak naprawdę odbędzie się koncert Muńka ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo