Wyjść z pomocą

  Wyjść z pomocą

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyjść z pomocą
  Zimą bezdomni są bardziej widoczni, bo garną się do innych i do ciepła. Nie budzą ani zaufania, ani nawet już litości podróżnych na dworcach.
  Wyjść z pomocą
  Ich obecność kojarzy się z nieprzyjemnymi odczuciami, bo przecież człowiek myjący się nieregularnie musi śmierdzieć. Człowiek, który regularnie pije, musi też cuchnąć. I nawet jeśli są odrażający, brudni... to trzeba im pomóc, by nie zamarzli. Pomagając, trzeba wykrzesać z nich chęć do innego życia. Pomoc jest konieczna, bo są ludźmi i też marzą o Gwiazdce, choince, choć te marzenia tlą się w nich coraz słabiej. Nie może to być sama wigilia pod Kaponierą. Pomagając im, zaoszczędzimy sobie nieprzyjemnych doznań.

  Kto i jak powinien to robić? Policjanci? Strażnicy miejscy, czy ośrodki dla bezdomnych?
  Zdecydowanie te ostatnie. Służby mundurowe kojarzą się z siłą i przymusem. A od państwa policyjnego zawsze się odżegnywaliśmy.

  Przedstawiciele ośrodków dla bezdomnych muszą być tam, gdzie są bezdomni, dlatego, by pokazać, że potrafią działać nie tylko w Wielkiej Brytanii. Nie powinni czekać w ośrodkach. lecz wychodzić na ulice i tam podawać rękę potrzebującym.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Robercie !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

  A ja proponuję Panu i redakcji : w redakcji dysponujecie obszernym pomieszczeniem ( na lewo od schodów, przy pani z ochrony) rzadko używanym na nasiadówki. Moim zdaniem, 6 łóżek zmieści się...rozwiń całość

  A ja proponuję Panu i redakcji : w redakcji dysponujecie obszernym pomieszczeniem ( na lewo od schodów, przy pani z ochrony) rzadko używanym na nasiadówki. Moim zdaniem, 6 łóżek zmieści się tam bez problemu. A więc możecie bezpośrednio pomóc tym nieszczęśnikom. Jeśli zaś opiszecie Wasz czyn w Głosie i poprosicie o dostawy ciepłych potraw na przykład to powodzenie murowane . Ja zaś też coś tam aż do wiosny dorzucę . No to co , redaktorze, do dzieła. A ja się przekonam czy ten artykuł to tylko słowa czy też czyny. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo