Poznań: Kandydaci na prezydenta debatowali o mieście

  Poznań: Kandydaci na prezydenta debatowali o mieście

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rewitalizacja Śródki, decyzja o wstrzymaniu przebudowy Ronda Kaponiera przed Euro 2012 i nakłady miasta na promocję przed mistrzostwami - te właśnie tematy wzbudziły największe emocje podczas dzisiejszej debaty kandydatów na prezydenta Poznania. Spotkanie zorganizowała "Gazeta Wyborcza".
  Najpierw pytania z różnych dziedzin zadawali kandydatom eksperci. Grobelny i Ganowicz zgodzili się, że ścisłe centrum miasta powinno być zarezerwowane dla transportu autobusowego i pieszego.

  Obaj mówili też o konieczności zagospodarowania Wolnych Torów. Ganowicz postulował, by nie stawiać tam tylko kolejnych wysokich bloków.

  Kandydaci przyznali, że jednym z najważniejszych zadań jest budowa aglomeracji poznańskiej. - Już powstała strategia rozwoju metropolii, teraz czas na budowę ośrodka naukowo- badawczego - mówił Grobelny.

  Na końcu kandydaci sami zadawali sobie pytania. Na noże poszło, gdy Ganowicz zarzucił Grobelnemu wydawanie zbyt wielu środków na promocję Euro 2012. I brak efektów rewitalizacji Śródki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo