Gorące początki nowego sejmiku

  Gorące początki nowego sejmiku

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Marek Woźniak został ponownie marszałkiem województwa wielkopolskiego

  Marek Woźniak został ponownie marszałkiem województwa wielkopolskiego ©Waldemar Wylegalski

  - Będę doskonałym marszałkiem! - zapowiedział Zbigniew Czerwiński z PiS na wczorajszej pierwszej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
  Marek Woźniak został ponownie marszałkiem województwa wielkopolskiego

  Marek Woźniak został ponownie marszałkiem województwa wielkopolskiego ©Waldemar Wylegalski

  Takie słowa skierował do radnych chwilę po tym jak radna Małgorzata Stryjska zgłosiła jego kandydaturę na to stanowisko. Radni nie zdecydowali się jednak zweryfikować jego słów. Marszałkiem województwa ponownie został wybrany Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej. Głosowało na niego 31 radnych, siedmiu było przeciw. Na Zbigniewa Czerwińskiego głosowało siedmiu radnych.

  Zbigniew Czerwiński stwierdził, że swoją kandydaturą chce przywrócić godność sejmikowi.
  - Uważam, że to, co się mówi od dwóch dni, iż zarząd województwa jest już wybrany to upokarzające. Decyzje powinny zapadać na tej sali, a nie gdzie indziej - mówił. - Gwarantuję, że gdybym to ja był marszałkiem właśnie tak by było - dodał.

  Krytykował on również dotychczasową pracę zarządu województwa. - W ostatniej kadencji mieliśmy do czynienia z przyhamowaniem w sprawie służby zdrowia. Obserwowaliśmy także krycie parasolem partyjnym źle zarządzających dyrektorów niektórych szpitali. Są to miliony strat w budżecie - grzmiał Czerwiński.

  Na tym nie zakończył punktowania poprzednich władz. Zarzucał im także niepowodzenie związane z kolejami wielkopolskimi, które do tej pory nie powstały oraz źle funkcjonujące placówki kultury.
  W odpowiedzi marszałek Marek Woźniak zapewniał, że koleje wielkopolskie mają powstać w ciągu trzech lat oraz dodatkowo obiecał rozbudowę portu lotniczego Ławica. Zapewnił także, że w nowej kadencji chce zniwelować różnice pomiędzy różnymi częściami Wielkopolski.

  - Te różnice są bardzo widoczne np. w przypadku bezrobocia. W tej chwili w Poznaniu ma ono miejsce w granicach 3 do 5 procent W Złotowie, czy Koninie sięga 17 procent. Trzeba to zmienić - zaznaczał.

  Na wczorajszej sesji wybrano także nowy zarząd województwa oraz przewodniczącego sejmiku i jego zastępców. Przewodniczącym został ponownie Lech Dymarski. Jako kontrkandydat wystąpiła Małgorzata Stryjska, którą ostatecznie wybrano na wiceprzewodniczącą. Zostali nimi także Jerzy Kado oraz Kazimierz Kościelny.

  1 »

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co z Pałaszem

  Kazik Lipa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 32

  Kazimierz odnowiciel przepadł??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zniwelować różnice ?

  Gabriel P. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 21

  Zapowiedź Marszałka bardzo ładnie brzmi ;
  zniweluje różnice, jak to łatwo powiedzieć.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak wykorzystania doświadczenia

  MK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 21

  Dlaczego partyjniactwo wygrywa z możliwościami nowych radnych! Dlaczego za rolnictwo nie jest odpowiedzialny Marszałek Mikołajczak, który nie tylko ma wykształcenie rolnicze ale równiez ogromne...rozwiń całość

  Dlaczego partyjniactwo wygrywa z możliwościami nowych radnych! Dlaczego za rolnictwo nie jest odpowiedzialny Marszałek Mikołajczak, który nie tylko ma wykształcenie rolnicze ale równiez ogromne doświadczenie w zarządzaniu gospodarstwem rolnytm, nie wspominając o doświadczeniu w samorządzie!
  Oczywiście o tym nie mogło być mowy bo Marszałek Woźniak boi się mieć pod sobą ludzi kompetentnych, którzy mogli by się okazać sprawniejsi od niego - pewnie dlatego Dyrektorem WORD w Poznaniu jest osoba z zarzutami korupcji!
  KOlesiostwu mówimy NIE!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niedaleko pada jabłko od ... Kaczora

  rozbawiona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 21

  "Zbigniew Czerwiński stwierdził, że swoją kandydaturą chce przywrócić godność sejmikowi."

  Sejmik zaledwie co wybrany a już utracił godność ? Ciekawe kto go tak szybko pozbawił cnoty ;-)))...rozwiń całość

  "Zbigniew Czerwiński stwierdził, że swoją kandydaturą chce przywrócić godność sejmikowi."

  Sejmik zaledwie co wybrany a już utracił godność ? Ciekawe kto go tak szybko pozbawił cnoty ;-)))

  "Decyzje powinny zapadać na tej sali, a nie gdzie indziej - mówił. - Gwarantuję, że gdybym to ja był marszałkiem właśnie tak by było - dodał."

  Przecież ten gościu to jakiś fantasta oderwany od rzeczywistości, plotący duby smalone ... Może niech się zajmie czymś innym a nie uprawianiem polityki. Np. uprawianiem ogródka ... Bo jego kandydaturę PiS ustalał wyłącznie na sali obrad i nigdy, przenigdy nie rozmawiał z nikim o swoim kandydowaniu poza salą obrad PiS-u ... O, a tu mi kaktus rośnie !
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pan Zbyszek Czerwiński

  m81 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 24

  Pan Zbyszek Czerwiński mówi, że jak ktoś się zna na wszystkim, to nie zna się na niczym, a przecież ON sam ZNA SIĘ NA WSZYSTKIM NAJLEPIEJ. Już nie raz dawał na to dowód w poprzednich kadencjach :))

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo