Wielkopolska: Śnieg na dachach jest pod kontrolą

  Wielkopolska: Śnieg na dachach jest pod kontrolą

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wojewoda wielkopolski, tak jak inni w całym kraju, polecił inspektorom nadzoru budowlanego, aby sprawdzali czy na dachach budynków nie zalega gruba warstwa śniegu. To zalecenie resortu MSWiA i dotyczy to w szczególności obiektów wielkopowierzchniowych.
  - Śnieg pada od kilku dni, jest lekki i na razie nie stwarza zagrożenia. Ale gdy nie będzie regularnie zrzucany, to przy roztopach i kolejnych mrozach będzie robił się coraz cięższy - mówi Tomasz Buczkowski, kierownik wydziału inspekcji i kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Poznaniu. - Przygotowujemy obecnie informacje do mieszkańców, między innymi przypominające o regularnym odśnieżaniu, usuwaniu sopli na balkonach czy stosowaniu piecyków gazowych, aby nie dochodziło do groźnych sytuacji.


  W Pleszewie inspektorzy sprawdzają wszystko na bieżąco. Przed sezonem rozesłano do właścicieli obiektów wielkopowierzchniowych przypomnienie.

  W Ostrowie Wielkopolskim Straż Miejska rozpoczęła zimowe kontrole we wtorek. Wszyscy dzielnicowi otrzymali ulotki, z którymi ruszyli w teren. Z kolei patrole piesze przystąpiły do oględzin posesji w śródmieściu pod kątem zagrożenia dla przechodniów.

  - Działania takie mogliśmy podjąć, zgodnie z przepisami dopiero po ustaniu opadów. Mamy już pierwsze polecenia wydane właścicielom nieruchomości - mówi Monika Palczewska, rzecznik prasowy ostrowskich municypalnych.

  W Koninie inspektorzy powiatowego nadzoru budowlanego przygotowani są na reagowanie na każdy sygnał o zagrożeniach związanych z opadami śniegu.

  Współpraca: OBAR, MWE, IKA

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo