Pleszew: Grozili nożem policjantom

  Pleszew: Grozili nożem policjantom

  IKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do 10 lat więzienia grozi czterem pleszewianom, którzy byli agresywni wobec policjantów. Jeden pobił funkcjonariusza, trzej wymachiwali nożem
  Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie we wtorek tuż przed północą został telefonicznie powiadomiony o zakłóceniu ciszy nocnej w jednym z pleszewskich mieszkań. Policjanci po przybyciu na miejsce interwencji, spotkali się z ogromną agresją mężczyzn, wobec których interweniowali.

  Napastnicy wymachiwali nożem w kierunku policjantów, a jeden z nich pobił funkcjonariusza. Dopiero wezwane policyjne posiłki pozwoliły zatrzymać czterech uczestników napaści. Są to osoby w wieku od 16 do 40 lat.

  W chwili zatrzymania trzech z nich znajdowało się pod wpływem alkoholu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast najmłodszy z napastników został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka.

  Sprawcy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Pleszewie, celem zastosowania wobec nich środka zapobiegawczego. Za czynną napaść na policjantów grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo