Pleszew: Radny z fałszywką prawa jazdy

  Pleszew: Radny z fałszywką prawa jazdy

  Jacek Tomczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dariusz Szczepaniak w poprzedniej kadencji też zdał mandat

  Dariusz Szczepaniak w poprzedniej kadencji też zdał mandat ©Jacek Tomczak

  Pleszewski rekordzista pod względem zdobytych głosów w wyborach samorządowych Dariusz Szczepaniak (964) może mieć znów kłopoty. Policja prowadzi śledztwo w sprawie posługiwania się przez niego podrobionym dokumentem.
  Dariusz Szczepaniak w poprzedniej kadencji też zdał mandat

  Dariusz Szczepaniak w poprzedniej kadencji też zdał mandat ©Jacek Tomczak

  Śledczy podejrzewają, że powiatowy radny posługiwał się fałszywym prawem jazdy z Ukrainy. Grozi mu za to pięć lat więzienia. Polskie prawko stracił wcześniej za jazdę po pijanemu.

  Sam Szczepaniak nie ukrywa, że posiada ukraińskie prawo jazdy. Mówi, że zna na tyle język ukraiński, że ze zdaniem egzaminu nie miał najmniejszych kłopotów.

  - Posługuję się przyzwoicie językiem ukraińskim, znam go powiedzmy na poziomie średnim - mówi. - Zdanie egzaminu, to była pestka. A robiłem prawo jazdy na Ukrainie, bo tam jest ono tańsze.

  I jest to prawda, bo we Lwowie fałszywkę prawa jazdy można kupić już za 500 dolarów. Można się nim posługiwać przez sześć miesięcy. Potem należy tylko zapłacić 71 złotych i wystąpić do właściwego wydziału komunikacji celem jego wymiany na legalne polskie prawo jazdy, które jest respektowane już na obszarze całej Unii Europejskiej.

  Ukraińskie prawo jazdy Dariusza Szczepaniaka zakwestionował właśnie podczas próby jego wymiany urzędnik wydziału komunikacji, któremu wydało się ono podejrzane. Dokument trafił na biurko śledczych.

  - Dokument jest na sto procent fałszywy - mówi nam jeden z policjantów prowadzących śledztwo. - Zostało to sprawdzone na Ukrainie. Tamtejszy urząd komunikacji nie potwierdził, by kiedykolwiek taki dokument o podejrzanym numerze został wydany. Czekamy jeszcze na potwierdzenie tej informacji przez służby konsularne Ukrainy. Jeśli konsulat wyda taką samą opinię, wówczas skierujemy sprawę do prokuratury, która rozpocznie w takim przypadku rutynowe dochodzenie.

  Dariusz Szczepaniak był już radnym poprzedniej kadencji. Do rady powiatu dostał się z rekordowym wynikiem. Musiał zdać mandat, gdy okazało się, że popełnił przestępstwo i został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

  Dziś uważa, że będzie dobrym radnym, bo poparło go prawie tysiąc wyborców. Twierdzi, że sprawdzi się w komisji, której będzie przewodniczył, bo jest poliglotą.

  - Jako przewodniczący komisji promocji, strategii i integracji europejskiej, znam język ukraiński na tyle, że ułatwi mi to kontakty na Wschodzie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A w Poznaniu ...

  cia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 24

  Ryso G. jest oskarżony o poważne przekręt a ludzie i tak na niego głosują. Takie afery tylko zwiększają popularność "polityka".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prawo jazdy

  zc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

  A to dopiero burak!!!!!!!!!!!!!!!!Ten to potrafi mieć prawo w d ,A chce rządzić ćmok jeden.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo