Pełna widownia na koncercie Moi Brennan

  Pełna widownia na koncercie Moi Brennan

  JAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sympatykom muzyki irlandzkiej niestraszny jest nawet kilkunastostopniowy mróz. Takie przynajmniej można było odnieść wrażenie podczas wczorajszego koncertu Moi Brennan w poznańskiej farze.
  Pomimo zimna Moya Brennan zaśpiewała znakomicie

  Pomimo zimna Moya Brennan zaśpiewała znakomicie ©Marek Zakrzewski

  Wokalistka słynnej kapeli Clannad wystąpiła dla pełnej widowni w tym, było nie było, dużym obiekcie. To znak, że pomimo zmieniających się trendów (dla wielu irlandzkie rytmy dziś po prostu trącą myszką), akurat ta nisza będzie na polskim rynku zawsze zagospodarowywana.

  Zaczęła kilka minut po dwudziestej i już po pierwszych taktach było wiadomo, że fani Clannadu mogą poczuć się jak w domu. Dźwięki delikatnej gitary i harfy były wzmacniane brzmiącymi na drugim planie klawiszami, które nadawały całości spory zastrzyk mistycyzmu. Takiego, za który Clannad i jego wokalistkę pokochały miliony. Swego czasu Bono z U2 przyznał, że Brennan dysponuje jednym z najpiękniejszych głosów świata. Faktycznie, artystka profesjonalnie (i nierzadko na obrębie jednego utworu) żonglowała wysokościami głosu, nie ujmując przy tym swojemu śpiewowi nic z swojej "anielskości".

  Obok irlandzkich utworów świątecznych i autorskich piosenek Brennan podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. wyspiarskie pieśni z XVII i XVIII wieku. Klimaty "Robin Hooda"? Co prawda angielski łotrzyk grasował jeszcze wcześniej, ale trop dobry, ponieważ w farze nie mogło zabraknąć także słynnego motywu przewodniego z serialu "Robin z Sherwood".

  Zwykle podczas odbywających się w zimie koncertów dziennikarze piszą, że "artystka potrafiła rozgrzać publiczność". W tym przypadku nie dało rady - temperatura w farze zrobiła swoje. Ale to nieistotne - ważne, że główna gwiazda wieczoru była w świetnej formie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo