Nowe trybuny są w pełni bezpieczne?

  Nowe trybuny są w pełni bezpieczne?

  Andrzej Rembowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Według architekta Wojciecha Ryżyńskiego, z firmy Modern Construction Systems, która projektowała poznański stadion przy ulicy Bułgarskiej, jego II trybuna jest bezpieczna dla kibiców. Taki jest wniosek, z analizy, której dokonał Wojciech Ryżyński z ekspertami z Politechniki Poznańskiej.
  - Obeszliśmy wybudowane już audytoria na drugiej trybunie. Na szczęście nie ma na nich żadnych rys i pęknięć - podkreśla Wojciech Ryżyński. - Można więc stwierdzić, że nie ma żadnego zagrożenia dla kibiców - dodaje.

  Mimo tego, na początku września mają zostać zrobione dodatkowe, specjalistyczne badania drgań trybun. - Chodzi o to, aby wykluczyć jakiekolwiek wady, które mogłyby się kryć w środku wybudowanych trybun. Chcemy w wielu miejscach obserwować ich pracę podczas dopingu - zapowiada Wojciech Ryżyński, który chce w ten sposób sprawdzić, czy trybuny pracują w dopuszczalnym prawem zakresie - 1,5 cm.

  O sprawie drżącej II trybuny Stadionu Miejskiego w Poznaniu informował dziennik "Polska Głos Wielkopolski". Według części osób ze stowarzyszenia "Wiara Lecha" drgania przybierają niepokojące rozmiary.

  Po naszej publikacji sprawą zainteresowała się Komisja Rewizyjna Rady Miasta Poznania. Być może już 26 lipca Rada Miasta zleci komisji szczegółowe zbadanie tego problemu. Decyzja w tej sprawie jest w rękach przewodniczącego RM.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo