Sąd: Wyrok mordercy ze Słupcy utrzymany

  Sąd: Wyrok mordercy ze Słupcy utrzymany

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  We wtorek poznański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 15-lat więzienia dla mieszkańca Słupcy, który w sierpniu ubiegłego roku zabił konkubinę na oczach pięcioletniego synka i bezradnej staruszki.
  44-letni Artur M. nadużywał alkoholu, jednak Żaneta K. twierdziła, że go kocha i wierzyła, że zacznie się leczyć. 18 sierpnia mężczyzna wracając z pracy poszedł na "Kaczy Dołek". Wypił wódkę, piwo i pijany wrócił do domu. Konkubina kazała mu się wynosić.

  Wtedy Artur zaatakował ją kuchennym nożem na oczach dziecka i starszej pani, którą opiekowała się Żaneta. Uderzył 16 razy, po czym nieudolnie próbował sobie podciąć żyły żyletką. Sąsiadów i kobiety z pobliskiego zakładu fryzjerskiego zaalarmowało płaczące i krzyczące dziecko.

  Jak mówili świadkowie, chłopiec był świadomy tragedii. Powiedział, że: "tata zabił mamę". Podczas procesu nie zeznawał przeciwko ojcu, natomiast starsza pani mieszkająca u Żanety K. zmarła kilka miesięcy po zabójstwie. W czerwcu koniński sąd skazał Artura M. na 15 lat. Wyrok zaskarżył prokurator, który domagał się 25 lat i obrońca, walczący o łagodniejszą karę 10 lat.

  - Chciałabym podwyższenia kary. On się znęcał nad córką, rok za to dostał. Dziecko strasznie przeżyło tę okrutną zbrodnię, potrzebuje dużo ciepła i pomocy - mówiła matka Żanety występująca w procesie jako oskarżyciel posiłkowy. - Nie wiem, dlaczego sąd w Koninie uznał, że nie jest sprawcą zdemoralizowanym.

  Kobieta chciała dożywocia dla mordercy córki. Jednak we wtorek uprawomocnił się wyrok skazujący go na 15 lat.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo