Warta Poznań - Rozwój Katowice: Przełamanie "zielonych" po 154 dniach [ZDJĘCIA]

Krzysztof Lekowski, KQ
Warta Poznań - Rozwój Katowice
Warta Poznań - Rozwój Katowice Maiej Urbanowski
Warta Poznań pokonała u siebie Rozwój Katowice 3:2. Decydująca bramka padła dopiero w 91. minucie meczu. Zobaczcie zdjęcia!

Spotkanie rozpoczęło się katastrofalnie dla zielonych. Goście już w 5. minucie pokonali golkipera Semira Bukvicia. W 27. minucie stan tego meczu wyrównał Błażej Nowak. Kilka chwil później Warta wyszła na prowadzenie po golu Grzegorza Rasiaka.

Niestety w 74. minucie piłkarze Rozwoja doprowadzili do remisu. Kiedy wydawało się, że gospodarze zanotują kolejny mecz bez zwycięstwa, w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Ciarkowski.

Dzięki zwycięstwu warciarze awansowali na piąte miejsce w tabeli drugiej ligi grupy zachodniej i do prowadzącego Chrobrego Głogów tracą już osiem punktów. W następnej rundzie spotkań ta różnica może być jeszcze mniejsza, bowiem obie drużyny zagrają przeciwko sobie.

Warta Poznań - Rozwój Katowice 3:2 (2:1)

0:1 Adam Żak (5), 1:1 Błażej Nowak (27), 2:1 Grzegorz Rasiak (33), 2:2 Robert Tkocz (74), 3:2 Michał Ciarkowski (90+1)

Warta Poznań: Semir Bukvić - Dawid Czerniejewicz (61. Michał Grzesiek), Przemysław Kocot, Wojciech Onsorge, Artur Marciniak, Maciej Scherfchen (78. Karol Gregorek), Dominik Chromiński, Błażej Nowak, Michał Goliński, Paweł Piceluk (78. Michał Ciarkowski), Grzegorz Rasiak.

Rozwój Katowice: Maciej Budka - Damian Mielnik, Przemysław Szymiński, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk, Damian Gacki, Robert Mandrysz, Wojciech Król (89. Fabian Piasecki), Robert Tkocz, Adam Żak (74. Przemysław Szkatuła), Sebastian Gielza (63. Maciej Ropiejko).

Żółte kartki: Maciej Scherfchen, Michał Goliński, Grzegorz Rasiak, Michał Ciarkowski (Warta) oraz Damian Mielnik, Przemysław Szymiński (Rozwój).