Nie przegap
  Tylko u nas!

  Krystyna Janda: Muszę się skupić, żeby nie dostać medalu partii PiS

  Rozwiń
  Współczesna "Bitwa pod Grunwaldem"grupy...

  Współczesna "Bitwa pod Grunwaldem"grupy The Krasnals w Skalarze

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Bitwę pod Grunwaldem" grupy The Krasnals oglądać możemy na wystawie w Skalar Office Center.
  1/4
  przejdź do galerii

  "Bitwę pod Grunwaldem" grupy The Krasnals oglądać możemy na wystawie w Skalar Office Center. ©Grzegorz Dembiński

  Do 25 kwietnia oglądać można otwartą w piątek wieczorem w poznańskim Skalar Office Center wystawę grupy The Krasnals, której głównym elementem jest współczesna wizja "Bitwy pod Grunwaldem".
  W Skalar Office Center w Poznaniu w piątek wieczorem otwarto wystawę prac grupy The Krasnals. Jej głównym elementem jest pokazywany po raz pierwszy w Poznaniu obraz olejny "Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców". Składa się on z dziesięciu części, na których odnaleźć możemy wiele znaczących postaci współczesnych jak i historycznych, znaczących dla historii świata jak i Polski. Fragment pierwszy to "Śmietnik" gdzie nad rozległym śmietniskiem kultury zobrazowanym w stylu Hieronima Boscha przelatują na pluszowych jednorożcach Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski.
  W śmietnisku wszyscy walczą z wszystkimi o własny interes. Fragment drugi "W cieniu krzyża" dotyczy spektakularnej walki o krzyż, która pojawiła się w w związku z katastrofą smoleńską stając się symbolicznym elementem sporów zwaśnionych stron. We fragmencie trzecim "Śmiech historii/oniryczny dowódca" na dowódcę polskich sił zbrojnych awansował Pudzian.Kolejny fragment "Wycieczka zagraniczna na Wawel 18.04.2010 Whielcy nieobecni X-factor nawiązuje do pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu. Zaplanowaną wycieczkę oprowadza po Polsce umiejscowiona na typowym polskim misiu Wisława Szymborska. Fragment piąty "Komisja" pokazuje jak polski "Statek głupców" dryfuje w mglistej szarości. We fragmentach szóstym i siódmym "Gwiazdy i gwiazdeczki" i "Zabicie mistrza krzyżackiego przez postać z ludu" widzimy jak śmierć wielkiego mistrza, którym jet Roman Polański obojętnie kwituje bohaterka telenoweli "Maja". We fragmencie ósmym "Spektakl sztuki czyli sztuka w szponach biurokratycznej świni" Krasnale pokazali urzędnika, ową biurokratyczną świnię mieniącą się menedżerem sztuki. I wreszcie finałowe fragmenty "Spuścizna ostatniej historii" i "Radosne dzieciństwo kreatorów" polskiej polityki ukazują jak historia jest konstruowana i wykorzystywana ideologicznie i jak wkrada się do niej fikcja. Wystawę zorganizowaną przez PBG Gallery i Fundację PBG Gallery oglądać można do 25 kwietnia.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super

   Damian od Mozaeta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   I wszystko rozumiem... Też bym na ich miejscu chciał POzostać anonimowy - na zawsze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Artysta

   Fajny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Bardzo dobry spot.. Wystarczy tylko dopisac --DZIELO PALIKOTA POD NADZOREM TUSKA..i BUZKA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Takie cyce

   Slepy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   No wlasnie ja myslalem ze to prezydentowa a nie rydzyk.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przepraszam

   Slepy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   NO wlasnie --to przez te slabe oczy;;ja myslalem ze to prezydentowa a nie Rtdzyk

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Artysta

   Nie lepiej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Lepiej gdyby zamiast tej! swini byla prezydentowa--Ona ma wiekrze cyce i papiez dopiero by mial co ciagnac

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejne wymiociny na Polaków

   Autorzy bohomazu się nie podpisali! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Co do "arcydzieła" to podbudowywanie go tak obszernym komentarzem nie zmieni faktu, że jest to maz kogoś nie do końca zrównoważonego emocjonalnie zrobiony w konkretnym celu. Na niektórych garażach...rozwiń całość

   Co do "arcydzieła" to podbudowywanie go tak obszernym komentarzem nie zmieni faktu, że jest to maz kogoś nie do końca zrównoważonego emocjonalnie zrobiony w konkretnym celu. Na niektórych garażach niekiedy da się zobaczyć z pewnością bardziej wzniosłe dzieła, choćby dlatego że nie zawierają ładunku nienawiści do Polski i Polaków. Z równie intrygującym efektem możemy się spotkać po zwymiotowaniu obfitującego w wiele składników obiadu i roztarcie tak utworzonej masy patykiem - jednak takie dzieło z pewnością nikogo nie obrazi. W zasadzie bardziej intrygują widoczne na fotkach twarze ludzi zmuszonych do widoku tego czegoś. Moja teoria: jak zrobić kasę gdy mamy dojścia - malujemy maz koniecznie obrażający w ordynarny sposób wartościowego Polaka, znajomki w mediach robią całą otoczkę i oto mamy arcydzieło, a co za tym idzie - kasę.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama