Wings for Life World Run: Światowy bieg 4 maja w Poznaniu...

Wings for Life World Run: Światowy bieg 4 maja w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Beata Kapusta

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Wings for Life World Run - światowy bieg w Poznaniu
1/13
przejdź do galerii

Wings for Life World Run - światowy bieg w Poznaniu ©Beata Kapusta

4 maja odbędzie się bieg Wings for Life World Run organizowany przez fundację Wings for life prowadzącą badania mające na celu znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Jako jedno z 35 miejsc na całym świecie i jedyne polskie miasto udział weźmie Poznań. W piątkowe południe, dokładnie na miesiąc przed biegiem, w maltańskim Centrum Konferencyjnym organizatorzy, prezydent Poznania oraz ambasadorowie akcji – Waldemar Malicki i Jerzy Skarżyński - przybliżyli ideę wydarzenia.
Bieg ma na celu przede wszystkim nagłośnienie tematu urazów rdzenia kręgowego oraz zebranie funduszy na badania poszukujące możliwości ich leczenia. 100% dochodów z opłaty wpisowej zasili konto fundacji. Zawodnicy wystartują w 35 miejscach na świecie w tym samym czasie. W Europie będzie to południe, w Australii – wieczór, a w USA poranek. - Każdy uczestnik sam określa, ile i w jakim tempie może pobiec. 30 minut po starcie w każdym z miejsc wyruszy „samochód pościgowy” – inny w każdym kraju, w Polsce Volkswagen, czyli ruchoma meta, przed którą biegnący będą uciekać - zaznaczył Wojciech Pańczyk, przedstawiciel organizatorów. - Po kolejnych godzinach zwiększać się będzie prędkość samochodu tak, by bieg nie trwał zbyt długo. O 17.30 będzie to 35 km/h. Minięcie zawodnika przez samochód oznacza zakończenie jego biegu.

- Zapowiada się świetna i nietypowa zabawa. Bieg ma swój cel. Oprócz tego, że ma służyć rozrywce i zdrowiu, pomaga w ważnych badaniach – stwierdził prezydent Ryszard Grobelny. – To nie jest bieg polegający na tym, żeby dobiec do końca, a raczej opierający się na byciu w środku wydarzenia. Również mam zamiar wystartować.

Jak zaznaczyli organizatorzy, w Polsce wybrano właśnie Poznań, ponieważ miasto ma doświadczenie w organizowaniu dużych eventów, znane ze sloganów know-how i partnerów doświadczonych w organizowaniu.

Dodatkową atrakcją może być start w drużynie jednego z „przyjaciół” biegu - Beaty Sadowskiej, Adama Małysza, Jerzego Skarżyńskiego lub Szymona Godzieka. Kapitanowie będą mobilizować swoje drużyny do jak najdłuższego biegu. Wprowadzi to element rywalizacji między uczestnikami – wybrana zostanie zwycięska drużyna.

Jerzy Skarżyński, były reprezentant Polski w maratonie i ambasador Wings for Life World Run prognozował: - Myślę, że znajdzie się osoba, która pokona granicę 70 km. Zwycięzca w nagrodę w przyszłym roku wybierze dowolne miejsce na świecie, w którym wystartuje, więc to też może mobilizować.

Na wydarzenie rejestrować się można do 20 kwietnia przez stronę internetową. Opłata startowa wynosi 120 zł. Kibice zgromadzeni na Malcie będą mogli zobaczyć, co dzieje się zarówno w biegu poznańskim, jak i innych światowych, na telebimie. Organizatorzy są w trakcie przygotowania dodatkowych atrakcji dla osób, które będą dopingować zawodników na miejscu startu.Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nie biegajcie po ulicach!!!!!!!!!!

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

zamkniete cale miasto bo jakies przyglupy biegi sobie urzadzaja!!! nie mozna przejechac!!! i to jest notorycznie, na co dzien korki a w swieta biegi kto wydaje na to zgode sie pytam???!! zeby tak...rozwiń całość

zamkniete cale miasto bo jakies przyglupy biegi sobie urzadzaja!!! nie mozna przejechac!!! i to jest notorycznie, na co dzien korki a w swieta biegi kto wydaje na to zgode sie pytam???!! zeby tak ludziom zycie utrudniac???!!!! niech sobie biegaja ale nie po ulicy do ch...pana
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Można zapisać się do 27 kwietnia

Korekta (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Informacja o opłacie, a tym samym możliwości Udziału w biegu WfLWR w Poznaniu jest nieścisła. Zapisy faktycznie trwają do 20 kwietnia tego roku ale z WYKORZYSTANIEM PRZELEWU ELEKTRONICZNEGO....rozwiń całość

Informacja o opłacie, a tym samym możliwości Udziału w biegu WfLWR w Poznaniu jest nieścisła. Zapisy faktycznie trwają do 20 kwietnia tego roku ale z WYKORZYSTANIEM PRZELEWU ELEKTRONICZNEGO.
Natomiast zapisy do biegu z dokonana opłatą kartą VISA lub ELECTRON trwają do 27 kwietnia! (formularz Zgł. i Opis na stronie Akcji)
Zatem warto o tym powiedzieć/napisać, bo okazja do wzięcia udziału w Tym biegu nadal istnieje.
Pozdrawiam
Tegoroczny biegacz WfLWR z Poznania (start opłacony dzisiaj, tj. 22 kwietnia 2014r)zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo