Jezioro Niepruszewskie: Chcą zbudować ośrodek wypoczynkowy z...

  Jezioro Niepruszewskie: Chcą zbudować ośrodek wypoczynkowy z mariną

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jezioro Niepruszewskie idealnie nadaje się na regaty. To piękne miejsce jest wręcz stworzone dla żagli. Możemy tu stworzyć marinę, jakiej nie ma w całej Wielkopolsce - uważa Jacek Maćkowiak z Club Extreme Sailing.
  Zdaniem poznańskiego żeglarza to właśnie Zborowo (gmina Dopiewo) spełnia warunki by powstał tam kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny, którego częścią byłaby marina.

  Samorządowcy z Dopiewa również wierzą w uroki i możliwości Zborowa. - Uchwalone studium zagospodarowania przestrzennego zakłada, że w Zborowie powstanie ośrodek wypoczynkowy - mówi Andrzej Strażyński, wójt Dopiewa. - Na razie jest tam tylko plaża, pomost i dwa boiska, ale w planach na najbliższe lata przewidywaliśmy stworzenie tam pola namiotowego, przystani, budynku dla gastronomii.
  Choć na razie istnieje tylko wizualizacja sporządzona przez architektów z Aren Architects, to zarówno pomysłodawcy jak i samorządowcy wierzą w powodzenie projektu.

  - Inwestycja w Zborowie może być prowadzono w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego - tłumaczy Strażyński. - Naszym wkładem byłby grunt należący do gminy.

  W sukces przedsięwzięcia wierzy Jacek Maćkowiak. - Już prowadzimy konkretne rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami - mówi Maćkowiak. - Marina może być magnesem dla żeglarzy z całej Wielkopolski.

  Zgodnie z projektem plaża w Zborowie ma przyciągać nie tylko żeglarzy. - Oferta rekreacyjna ma być bardzo zróżnicowana - zapewnia Andrzej Strażyński.- Będą boiska sportowe, kręgielnia, oczywiście wypożyczalnia sprzętu wodnego.

  Kompleks mógłby być czynny cały rok, bo zimą żeglarze przesiadali by się z łódek na bojery. Dzięki takiej bazie mógłby powstać klub szkolący młodzież w sportach wodnych.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Marzenia

  marzyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 61 / 67

  Niezła ściema, pewnie do tej mariny dojedziemy drogą gruntową z mega dziurami a w budynkach nie będzie kanalizacji :))

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo