Poznań: Ogrodzenie podzieliło pomnik

  Poznań: Ogrodzenie podzieliło pomnik

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - To chyba jakiś żart - ciśnie się na usta przechodnia, który mija park Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Od kilku tygodni, całość otacza ogrodzenie, które w jednym miejscu podzieliło pomnik. W jaki sposób? Nogi zostały z jednej strony, a reszta z drugiej.
  Instalacja rzeźbiarska "Nie-pomnik w montażu" Norberta Sarneckiego stoi w parku przy Starym Browarze od kwietnia

  Instalacja rzeźbiarska "Nie-pomnik w montażu" Norberta Sarneckiego stoi w parku przy Starym Browarze od kwietnia ©Waldemar Wylegalski

  Trzyczęściowa instalacja rzeźbiarska "Nie-pomnik w montażu", stoi w parku od kwietnia. Do tej pory zastanowienie budziła tylko bryła pracy, która wygląda jak niedokończona. Od kilku tygodni, dziwi jednak także ogrodzenie, które stało się częścią instalacji. Jak się okazuje, w pełni świadomą.

  - Instalacja opiera się na funkcjonowaniu kilku elementów rzeźby w odległości od siebie, a zdaniem artysty obecne rozdzielenie ich ogrodzeniem wprowadza nowy sens do dyskusji na temat roli pomników w przestrzeni publicznej - tłumaczy pomysł Grzegorz Bibro ze Starego Browaru. - Rzeźba podlega czynnikom zewnętrznym, przez co staje się "żywa" i funkcjonuje w dodatkowym kontekście. Ogrodzenie było zaplanowane w stosunku do instalacji rzeźbiarskiej, a artysta był o tym informowany.

  Stary Browar zrobił getto z parku Dąbrowskiego?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo