Poznań na trasie koncertowej Grzegorza Turnaua

  Poznań na trasie koncertowej Grzegorza Turnaua

  KOSTA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pięć lat - tyle wynosiła najdłuższa dotąd przerwa między studyjnymi nagraniami Grzegorza Turnaua. Zakończył ją wydany w tym miesiącu album "Fabryka klamek" i zapewne właśnie pochodzące z niego piosenki będą najbardziej oczekiwanymi punktami poniedziałkowego koncertu artysty w Poznaniu.
  Krakowski śpiewający poeta zaprezentuje nowe piosenki

  Krakowski śpiewający poeta zaprezentuje nowe piosenki ©Tomasz Sikora/Mystic

  Przez te pięć lat Turnau nie zapominał o swych wielbicielach, wypełniając koncertowe wieczory głównie wspominkami własnych przebojów, ewentualnie obfitymi cytatami ze Starszych Panów czy Grechuty. Co ciekawe, o ile z wiekiem część artystów staje się bardziej nobliwa i zdystansowana, o tyle Turnau zyskał więcej luzu: dał się zapakować do paczki w ramach akcji charytatywnej, na występach potrafił grać na fortepianie, siadając na jego klawiaturze, a do Poznania zdarzyło się mu przyjechać tylko po to, by... pojeździć autobusem i spełnić marzenie z dzieciństwa.

  Na szczęście piosenki aż tak się nie zmieniły, by określić je mianem "Turnau light".
  Krakowianin bawi się formą, sięga chętnie do etnicznych brzmień (ale też po orkiestrę), lecz jego utwory nie straciły na głębi i poziomie refleksji. W Poznaniu zagra je na specjalnym fortepianie Yamaha, który przed nim użytkował Chick Corea. A takie nazwisko zobowiązuje...

  Grzegorz Turnau
  Teatr Wielki (ul. Fredry 9)
  poniedziałek 29.11., godzina 19
  bilety: 80, 100 i 120 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo