Sąd: 11 lat dla więzienia hazardzisty z Piły

  Sąd: 11 lat dla więzienia hazardzisty z Piły

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W czwartek poznański sąd skazał 41-letniego mieszkańca Piły, który zaatakował koleżankę z pracy, na 11 lat więzienia. Kobieta pożyczyła mu 300 euro, których Waldemar K. nie mógł oddać, bo wpadł w długi przez nałogową grę na automatach.
  W Poznaniu był to już drugi proces oskarżonych o najpoważniejsze przestępstwa, którego tłem jest nałogowa gra na automatach. W lutym stanął przed sądem 21-letni mieszkaniec Leszna, który zabił swoją przyszłą teściową, bo nie chciała mu dać pieniędzy na kontynuowanie gry. Udusił ją trzonkiem siekiery i wrócił do salonu pod wiadukt. W ubiegłym miesiącu poznański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 15 lat więzienia dla Dawida G.

  Natomiast Waldemar K., dwukrotnie starszy od leszczyniaka konwojent z Piły, zadłużył się w bankach, u znajomych, a nawet u przestępców. Brakowało mu pieniędzy, chociaż pracował na dwóch etatach - od 5.30 do 21, ale przez kilka ostatnich lat przepuszczał na automatach 300 - 400 złotych dziennie. Głównie w barze "Źródełko".

  Anna J. pożyczyła Waldemarowi K. 300 euro. We wrześniu ubiegłego roku przyszedł niezapowiedziany do jej mieszkania, ogłuszył butelką i dźgał nożami. Kobieta spływająca krwią uciekła do sąsiadki. Waldemar K. wyrwał telefon emerytce, która chciała wezwać pogotowie. Dopadł Annę J. w kuchni sąsiadki i zaatakował kolejnym nożem. Podczas procesu przed Sądem Okręgowym w Poznaniu Waldemar K. powiedział, że nie chciał zabić koleżanki, a atak szału tłumaczył nadmiernym zażywaniem środków przeciwbólowych.

  - Cały czas zadaję sobie pytanie, co ja temu człowiekowi zrobiłam. Pożyczyłam pieniądze, ale nie byłam nachalna, nie nękałam go, czekałam, aż mi odda. Nie jestem w stanie tej osobie wybaczyć - powiedziała Anna J.

  - Aniu, nic mi zrobiłaś - płakał Waldemar K. - Przepraszam cię, byliśmy dobrymi przyjaciółmi. Ale brałem tabletki, nie byłem sobą..

  W czwartek poznański sąd skazał Waldemara K. na 11 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No cóż

  Hania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 21

  No cóż pan był nie uwazny i skończyło się tak jak się skończyło. Ja na szczęście jak gram to tylko na przykład w takich loteriach jak pusty sms. Więc w żadne długi nie popadnę :) No i mam pewność...rozwiń całość

  No cóż pan był nie uwazny i skończyło się tak jak się skończyło. Ja na szczęście jak gram to tylko na przykład w takich loteriach jak pusty sms. Więc w żadne długi nie popadnę :) No i mam pewność że jest ok bo sa regulaminy loterii :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo