Były poseł "pomógł" firmie z Lubonia w bankructwie

  Były poseł "pomógł" firmie z Lubonia w bankructwie

  P. Jęczmionka, Ł. Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Były poseł "pomógł" firmie z Lubonia w bankructwie
  Nieistniejąca już firma z Lubonia oskarża robiącego w Wielkopolsce interesy, byłego posła SLD z Iławy o wyłudzenie ponad 220 tys. zł i doprowadzenie jej do bankructwa. I choć ma sądowy nakaz zapłaty wobec rodzinnej firmy byłego polityka, nie może odzyskać ani złotówki.
  Były poseł "pomógł" firmie z Lubonia w bankructwie
  Były poseł Andrzej U. prowadził w Iławie firmę zajmującą się produkcją mebli ogrodowych. Formalnie działalność była zarejestrowana na rodzinę, ale to on kierował biznesem. W październiku 2003 roku iławski producent zamówił od firmy Werwoplex z Lubonia tarcicę. Umowa sprzedaży opiewała łącznie na ok. 380 tys. zł. Lubonianie - Radosław Wierkiewicz i jego ojciec łącznie dostali jedynie ok. 152 tys. zł.


  - Pomimo licznych monitów, rozmów telefonicznych zarówno z Andrzejem U., jak i jego żoną i synem, reszty pieniędzy nie otrzymaliśmy - mówi Radosław Wierkiewicz. - Były poseł za każdym razem tłumaczył, że to tylko chwilowe opóźnienia i prosił o kolejne dostawy.

  Pieniędzy jednak nie było, a firma Werwoplex popadła w kłopoty finansowe. W lipcu 2005 r. Wierkiewicz zdecydował się więc pójść do sądu. A ten wydał nakaz zapłaty. Jednak spółka z Iławy złożyła wobec niego sprzeciw, a po odrzuceniu apelację. Uzasadniała, że faktury zakupu są całkowicie rozliczone. Ponadto rodzina Andrzeja U. w piśmie poinformowała, że ich spółka cywilna przekształciła się w jawną, zatem proces dotyczy podmiotu, który już nie istnieje. W kwietniu 2007 r. poznański Sąd Okręgowy apelację odrzucił.

  Mimo korzystnego rozstrzygnięcia, Wierkiewiczowie nie dostali pieniędzy. A egzekucja komornicza była już niemożliwa.

  Z pisma komornika wynikało, że dłużnicy, tuż przed rozpatrzeniem apelacji, przenieśli własność przedsiębiorstwa na inną spółkę. Okazało się też, że przedsiębiorcy z Lubonia nie są jedynymi wierzycielami rodzinnej firmy Andrzeja U. W kolejce po pieniądze ustawiło się kilkadziesiąt podmiotów, w tym banki, firmy leasingowe i z branży drzewnej.

  Wiele wskazuje na to, że Andrzej U. nie spłaci długów. - Jestem pogrążony finansowo. Rodzinna firma zbankrutowała. Pieniędzy nie ma i nie będzie - nie ukrywa w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Andrzej U.

  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Angel

  Angel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

  Agalon http://11111sw.uy duke 222222 [u**********33333go.dx]333333[/url] Aminene

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo