Poznań: Dzieci zwiedzały Dworzec Główny. Zobacz zdjęcia

  Poznań: Dzieci zwiedzały Dworzec Główny. Zobacz zdjęcia

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dla większości dzieci przejażdżka szynobusem po stacji Poznań była pierwszą podróżą takim pociągiem
  1/5
  przejdź do galerii

  Dla większości dzieci przejażdżka szynobusem po stacji Poznań była pierwszą podróżą takim pociągiem ©Robert Domżał

  Pokolenie, które częściej jeździ samochodem niż pociągiem zwiedzało poznański Dworzec Główny PKP. Okazją była impreza dla dzieci z okazji jutrzejszego Dnia Kolejarza.
  - Zawsze zielonego światła oraz zadowolonych podróżnych - tego życzą sobie kolejarze z okazji jutrzejszego Dnia Kolejarza. Dzisiaj poznański Dworzec Główny odwiedzili uczniowie szkół podstawowych. To pokolenie częściej jeżdżące autem niż pociągiem.

  Pauli z klasy III podobało się Centrum Sterowania Stacją i to że pociągiem bardziej kieruje się przy pomocy komputera niż ze stanowiska maszynisty. Jaś i Ignacy byli pod wrażeniem w szynobusu. Dlaczego? - Bo taki czysty - mówili. Zuzanna zaś zachwycona była psami SOKistów.

  Młodzi goście jeździli po stacji Poznań Główny szynobusem, przekonali się na własne oczy jak wygląda wagon salonka i ile miejsca jest w wagonie pocztowym. Zajrzeli też do tych miejsc, gdzie podróżny nie ma szans wejść, czyli Centrum Sterowania Stacją oraz studia megafonowego.

  W Centrum Sterowania Stacją dzieci przekonały się, że tym, co dzieje się na torach między Swarzędzem a Junikowem, kieruje pięć osób.

  Kolejarze żyją jednak nie tylko swoim świętem. Za kilka dni ma być uruchomiony specjalny telefon, pod którym podróżni oczekujący na stacjach pozbawionych megafonowej zapowiedzi będą mogli dowiedzieć się, kiedy nadjedzie ich pociąg. - Dzwoniący pod ten numer będą mogli uzyskać informację o odjazdach i przyjazdach pociągów spółki Przewozy Regionalne - mówi Krzysztof Pawlak, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Jeszcze w tym roku na kolejnych dworcach w Wielkopolsce - w Gnieźnie oraz Koninie, pojawią się biletomaty. Podobnie jak to było w czasie wydłużonych listopadowych weekendów, również przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem kolejarze będą pomagać w zakupie biletów w automatach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo