Policja chce pozbyć się mieszkań

  Policja chce pozbyć się mieszkań

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policja chce pozbyć się mieszkań
  Pojawił się promyk nadziei dla policjantów, którzy mają mieszkania służbowe w Poznaniu. Komendant chce pozbyć się tych lokali. Kiedy to nastąpi? - Porozumienie jest bardzo blisko, ale nie podamy jeszcze konkretnych terminów, by nie mieszać ludziom w głowach - mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że porozumienie jest kwestią dwóch-trzech miesięcy.
  Policja chce pozbyć się mieszkań
  W dyspozycji policji jest obecnie prawie 1600 mieszkań w całym Poznaniu. Niemal 1400 z nich znajduje się w zasobach komunalnych, pozostałe należą do spółdzielni mieszkaniowych i Skarbu Państwa. Policja decyduje o przydziałach, prowadzi ewidencję, sprawdza, czy lokale są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, czy nie są podnajmowane, itp.

  - Komendant chce zrzec się trwałego zarządu nad mieszkaniami i przekazać je miastu - tłumaczy Andrzej Borowiak.
  Jak mówi, mieszkania to dla komendy tylko dodatkowe obowiązki. Przejęcie przez miasto ma odbyć się z korzyścią dla lokatorów. Chodzi głównie o to, że jeśli budynki, w których mieszkają, stoją na gruntach o uregulowanym stanie prawnym, policjanci będą mieć szansę na wykup lokali.

  Na taką decyzję mundurowi czekali przez lata. Mieszkania zajmują policjanci pełniący służbę oraz emeryci. Każdego roku do puli wracało maksymalnie kilka lokali, które można było udostępnić kolejnym funkcjonariuszom. - Nie wiemy, na czym stoimy - martwili się funkcjonariusze. Niektórzy już wcześniej wystąpili o zrzeczenie się dyspozycyjności mieszkań, uzyskali taką decyzję, ale sprawa została zawieszona. Teraz mają nadzieję, że wreszcie coś się zmieni.

  Wilczak, Łaskarza, Chła-powskiego, Tomickiego, Małachowskiego. Między innymi przy tych ulicach znajdują się mieszkania, które zamierza przejąć miasto.

  - Potwierdzam, że finalizacja porozumienia jest blisko - mówi Bartosz Guss, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta.

  Dziś najem odbywa się na podstawie umów zawartych w trybie administracyjnym. Mają być one przekształcone w cywilno-prawne, tak by lokatorzy nie utracili praw, np. do wykupu z bonifikatą. Bardziej skomplikowane są procedury przejęcia mieszkań z zasobów Skarbu Państwa, ale także one mają się zakończyć w ciągu kilku miesięcy.

  1 »

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policja a mieszkanie z Ustawy o Siłach zbrojnych

  Mieszkaniec Bukowskiego Warszawa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 116 / 115

  A co z Bukowskiego, gdzie mieszkania mamy wykupić z Ustawy O Siłach Zbrojnych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co z blokami na Sobieskiego

  merido (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 151 / 63

  Ciekawe co z blokami 13,14 i 15 na Sobieskiego gdzie grunt, blok i mieszkania naleza do roznych wlascicieli


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chcemy wykupić mieszkania na Sobieskiego 13,14,15

  Mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Policja miala mnóstwo czasu na uregulowanie spraw gruntu. Zwodziła nas równo 12 lat. Bloki są nie ocielone. To wszystko popada w ruinę. Nikt się nami mieszkańcami nie interesowal i nie interesuje...rozwiń całość

  Policja miala mnóstwo czasu na uregulowanie spraw gruntu. Zwodziła nas równo 12 lat. Bloki są nie ocielone. To wszystko popada w ruinę. Nikt się nami mieszkańcami nie interesowal i nie interesuje tylko czynsz coraz wyższy. Te bloki to typowe SLAMSY. Gospodarny Poznań i jego Władze.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo