Menu Region

Budma 2014 w Poznaniu: Trwają największe targi budownictwa...

Budma 2014 w Poznaniu: Trwają największe targi budownictwa [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

PEJ

Prześlij Drukuj
We wtorek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęły jedne z największych w Europie targi budownictwa i architektury Budma 2014. Towarzyszą im trzy inne targowe imprezy związane z branżą. Zobacz, jakie nowości prezentuje ponad tysiąc wystawców z całego świata.
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
  • Budma 2014 w Poznaniu
Jak zbudować energooszczędny dom? Jak jednocześnie budować szybko i solidnie? Jakie nowe, ekologiczne technologie wykorzystać? Które projekty architektoniczne są najmodniejsze? Na te i wiele innych pytań odpowiadają specjaliści, którzy przyjechali do Poznania na targi budownictwa i architektury Budma.

Polecamy: Budma 2014 w Poznaniu: Jak zbudować ekologiczny dom? [ZDJĘCIA]


Na tegorocznych targach swoją ofertę prezentuje ponad tysiąc firm z całego świata. Premierę ma tu ponad 300 nowych produktów. Można więc zobaczyć m.in. energooszczędne drzwi o znakomitym współczynniku przenikania ciepła, system kontroli szczelności powietrznej w budynku, inteligentne pompy ciepła, szklane, mobilne zabudowy tarasu, różnego rodzaju cegły, kamienie elewacyjne czy prefabrykowane domy pasywne.

Sprawdź: Budma 2014 w Poznaniu: Rywalizacja dekarzy na MTP [ZDJĘCIA]

Targi zajmują łącznie 15 pawilonów MTP. Podzielono je tematycznie. Zwiedzając wszystkie pawilony można więc dowiedzieć się, jak od A do Z zbudować dom według nowoczesnych standardów. Wystawcy prezentują nowe rozwiązania i technologie np. z zakresu materiałów budowlanych, elewacji i izolacji, sprzętu budowlanego, bram wind i ogrodzeń, drzwi czy akcesoriów dachowych. Na towarzyszących Budmie targach Kominki można z kolei zapoznać się z nowymi sposobami ogrzewania domu. Osobną przestrzeń zajmują także targi branży szklarskiej Glass oraz targi CBS - Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne.

Sprawdź koniecznie: Budma 2014 w Poznaniu: Kominki do każdego domu, a nawet mieszkania [ZDJĘCIA]

Targi to także jedno z największych forów architektury. Specjaliści dyskutują tu m.in. o innowacyjnym projektowaniu budynków, nowych trendach w designie czy wartości inwestycji w przestrzeni publicznej. Zwiedzający Budmę mogą również spotkać się ze światowymi gwiazdami architektury. W środę o o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie z Rainerem Mahlamäkim, fińskim architektem, który znany jest m.in. z realizacji projektu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Budma to też wiele innych pokazów. Do czwartku odbywać się będą np. Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy i Posadzkarzy, Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy czy "Złota Kielnia" - ogólnopolski turniej dla uczniów szkół budowlanych.

Zobacz: Budma 2014 w Poznaniu: Drzwi, okna i bramy garażowe [ZDJĘCIA]Targi potrwają do piątku. Jednorazowy bilet (dla profesjonalistów z branży) elektroniczny (po rejestracji) kosztuje 27 zł, a bilet wielokrotnego wejścia - 49 zł.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się