Tarnowo Podgórne: Miliony na tarnowskie termy

  Tarnowo Podgórne: Miliony na tarnowskie termy

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nie tylko Poznań chce mieć termy. O budowie parku wodnego, w którym wykorzystywane byłyby złoża gorącej wody, myśli też Tarnowo Podgórne. Na myśleniu zresztą się nie kończy. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie badań geologicznych, których celem jest określenie, na jakiej głębokości znajdują się złoża ciepłych wód.
  I jak się ostatnio okazało, Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie docenił tarnowski projekt. Tarnowo znalazło się na liście trzech gmin, które otrzymają dofinansowanie - w jego przypadku będzie to około 4 mln zł.

  Park wodny roboczo nazywany "Tarnowskimi Termami", w którym znajdą się: saunarium, hala basenów sportowych, hala basenów rekreacyjnych, strefa fitness i boiska do squasha, zlokalizowany zostanie na 16-hektarowej działce nieopodal wybudowanej właśnie obwodnicy Tarnowa Podgórnego. Wcześniej trzeba jednak wybudować ujęcie gorących wód, czym zajmie się gminna spółka TP Kom.

  Przygotowania do budowy term rozpoczęły się w sierpniu 2008 roku. W styczniu tego roku Ministerstwo Środowiska wydało gminie koncesję na poszukiwanie wód z pokładów dolnojurajskich. W przeciwieństwie do Suchego Lasu i Kórnika - które to gminy wybudowały pływalnie za pieniądze z budżetu gminy - Tarnowo Podgórne chce znaleźć strategicznego inwestora, który wybuduje i będzie później eksploatował obiekt.

  Już teraz w powiecie poznańskim swoje pływalnie mają cztery gminy.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mosina = marazm

  mosinianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 19

  O sukcesach Tarnowa Podgórnego powinna poczytać pani burmistrz Mosiny. Inni idą ostro do przodu a w Mosinie marazm i błoto na drogach.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo