Rawicz: Pijany ginekolog badał kobiety w szpitalu

  Rawicz: Pijany ginekolog badał kobiety w szpitalu

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ginekolog z Rawicza Jarosław F. zasiądzie na ławie oskarżonych sądu rejonowego, gdzie odpowie za przyjmowanie pacjentek pod wpływem alkoholu.
  Po kielichu badał kobiety w szpitalu. Jedna z nich powiadomiła o tym policję. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, nie doszukując się w niej znamion przestępstwa. Jednak toczące się w dalszym ciągu policyjne postępowanie doprowadziło do sporządzenia wniosku o ukaranie, który w najbliższych dniach trafi do sądu.

  Jarosław F. pracował jako lekarz dyżurny oddziału ginekologii Szpitala Powiatowego w Rawiczu.
  Siódmego września jedna z jego pacjentek powiadomiła policję o tym, że najprawdopodobniej jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,4 promila. Choć dyrekcja szpitala nie odniosła się do tego, czy był to odosobniony przypadek, czy też lekarz już wcześniej pojawiał się na dyżurach pod wpływem alkoholu, to po kilku dniach zakończyła się jego współpraca z placówką.

  Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Rawiczu. Prokuratorzy nie stwierdzili, by Jarosław F. pracując pod wpływem alkoholu, naraził życie lub zdrowie którejś z pacjentek. Gdyby tak się stało, odpowiadałby za przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. Jednak śledztwo zostało ostatecznie umorzone. Wydawało się, że jedynymi konsekwencjami, jaki poniesie lekarz, będzie zwolnienie z pracy. Jednak mundurowi nie dali za wygraną i chcą, by sąd ukarał go nie za przestępstwo, ale za wykroczenie. 48 - letniemu ginekologowi grozi kara grzywny lub więzienia do trzech miesięcy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo