Oscary 2014 rozdane! Zobacz, kto zdobył statuetki [ZDJĘCIA Z...

Oscary 2014 rozdane! Zobacz, kto zdobył statuetki [ZDJĘCIA Z GALI]

KQ, PAP

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Oscary 2014 rozdane! Dramat "Zniewolony. 12 Years a Slave" w reż. Steve'a McQueena zdobył tegorocznego Oscara dla najlepszego filmu. Statuetki dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych odebrali Cate Blanchett i Matthew McConaughey. W kategorii reżyseria zwyciężył Alfonso Cuaron.
ZOBACZ TEŻ:
OSCARY NA DEMOTYWATORACH


"Zniewolony" McQueena nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu
Opowiadający o czasach niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, oparty na faktach dramat "Zniewolony. 12 Years a Slave" w reżyserii Steve'a McQueena zdobył tegorocznego Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego.


Matthew McConaughey otrzymał Oscara za rolę w filmie „Witaj w klubie
Matthew McConaughey odebrał Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w dramacie "Witaj w klubie". w reżyserii Jeana-Marca Vallée. McConaughey otrzymał tę statuetkę za rolę Rona Woodroofa.

Oscary 2014: Zobacz, jak gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA]

Cate Blanchett z Oscarem dla aktorki pierwszoplanowej
Cate Blanchett otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Została doceniona przez amerykańską Akademię Filmową za kreację w "Blue Jasmine" Woody'ego Allena.

Alfonso Cuaron odebrał Oscara dla najlepszego reżysera
Pochodzący z Meksyku Alfonso Cuaron otrzymał Oscara za najlepszą reżyserię. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła go za realizację "Grawitacji" ("Gravity"), której akcja rozgrywa się w kosmosie.

"Grawitacja" z Oscarem za najlepszą muzykę
Film Alfonso Cuarona "Grawitacja", z akcją rozgrywającą się w kosmosie, nagrodzono Oscarem za najlepszą muzykę. Statuetkę odebrał brytyjski kompozytor Steven Price.

"Grawitacja" z Oscarem za najlepsze zdjęcia
Urodzony w Meksyku operator Emmanuel Lubezki został nagrodzony Oscarem za zdjęcia do wyreżyserowanego przez Alfonso Cuarona dramatu "Grawitacja", którego akcja rozgrywa się w kosmosie.

Zobacz także: Oscary 2014: "Zniewolony" najlepszym filmem, "Grawitacja" z siedmioma statuetkami [RELACJA, ZDJĘCIA]

Lupita Nyong'o zdobyła Oscara dla aktorki drugoplanowej
Czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o otrzymała Oscara w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca za występ w filmie "Zniewolony. 12 Years a Slave", opowiadającym o czasach niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych.

Włoskie "Wielkie piękno" z Oscarem dla filmu nieanglojęzycznego
Włoski komediodramat "Wielkie piękno" ("La grande bellezza") w reż. Paolo Sorrentino otrzymał Oscara dla najlepszego obrazu nieanglojęzycznego.

Disneyowska "Kraina lodu" z nagrodą dla najlepszej animacji
"Kraina lodu" ("Frozen"), dzieło wytwórni Disneya, została uhonorowana Oscarem dla najlepszej pełnometrażowej animacji. 86. ceremonia wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Filmowej trwa w Los Angeles.

Jared Leto z Oscarem dla aktora drugoplanowego
Jared Leto za rolę w opowiadającym o chorych na AIDS dramacie "Witaj w klubie" w reżyserii Jeana-Marca Vallee otrzymał w niedzielę Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo